Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszit több évesen is...

A nyuszit több évesen is lehet ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos törpenyuszim.A szüleimmel beszéltünk az ivartalaníttatásáról és azt mondták hogy sokallnak rá 30 ezer ft-t.Megcsináltathatnánk egy olcsóbb orvossal is de nem hiszem hogy az jól dolgozza.Pár év múlva már elmehetek diákmunkára és abból a pénzből ki tudnám fizetni a műtétet.Olvastam hogy 1-1,5 éves kor között kell ivartalanítani.Nagyon szeretem a nyuszimat és azt szeretném hogy,,sokáig" éljen.
2016. júl. 8. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Bak vagy nőstény?

A bakokat lehet akármikor, mindegy, hogy fél vagy 10 és fél éves.

A nőstényeket célszerű fél és másfél éves koruk között, mert kevesebb a kockázat. Később is lehet, de akkor kicsivel több a rizikó.


Ha valóban nagyon szereted és azt szeretnéd, hogy sokáig, boldogan éljen, akkor ugye tudod, hogy társas állatok? Azaz minimum két nyuszit kell tartani - a közhiedelemmel ellentétben. Nem véletlen tiltja törvény a jobb országokban az egyedül tartásukat - állatkínzásnak minősül.

A másik, hogy a két nyuszinak minimum 4 négyzetméter kell napi 6-8 óra kiengedés mellett. Egy megfelelő nyúlketrec így néz ki:

[link]

És ami az egészséghez a legnagyobb mértékben hozzájárul: a helyes etetés. Nem a tévhit, hogy kevés táp, sok széna, kevés zöldség.. ez az, ami megbetegíti és emiatt pusztul el a nyuszik többsége 1 és 6 éves kora között. Ritkább esetben 6-8.. Ha helyese van tartva és etetve az átlag életkoruk 10 év. A helyes etetés pedig azt takarja, hogy semmi táp, viszont rengeteg zöld (NEM zöldség, gyümölcs elsősorban, hanem friss, mezei növények, azaz a természetes táplálékuk).

2016. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igen elfelejtettem mondani hogy lány nyuszi.Legkésőbb nyár végére lesz társa.És igyekszem helyesen táplálni meg naponta pár óra leviszem a kertbe azt nagyon szereti.Meg ki is engedem.
2016. júl. 8. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, hogy normálisan viselkedjen a két lánynyuszid, akkor javasolom, hogy ivarttalaníttasd mindkettőt, ha eljön az ideje. :) tekintve, hogy gyerek vagy még, a szüleid vállalták az anyagi felelősséget az állatért, így ennek a költségeit is fizetniük kellene, nem neked kellene diákmunkából megkeresni... :(
2016. júl. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is.Hát igen van benne igazság.
2016. júl. 8. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányokat ritkábban szokták, főleg ha nyugisabb példányok, a fiúk agresszívabbak szoktak lenni de ha a két csaj jól kijön egymással akkor nem is muszály, bár olyan szinten jó neki hogy sok méhével kapcsolatos betegség esélyétől is elbúcsuzhat.
2016. júl. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is.Én szetetném ivartalaníttatni mert az évekkel is meghosszabíthatja az életét.
2016. júl. 10. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdezd meg az olcsóbb dokit mivel altat és csinált-e már ilyen műtétet, ha gázzal és igen ,szerintem oda is viheted, ez nem tetoválás vagy ruha hogy az olcsóbb rosszabb, szimplán minden orvos más tarifán dolgoik.
2016. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!