Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Mi a baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
S.O.S!Baj van a nyuszimmal.Még nagyon kicsi , de már nem szopik.Kb.1hónapos lehet ,én pontosan nem tudom. Most este vettem észre ,amikor mentem etettni,h kivan nyúlva .Még él,de nem mozgatja magát.Mit csináljak vele? A hasa felvan puffadva!Kérlek,segîtsetek

2016. júl. 8. 18:40
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Szegény nyuszi...
2016. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Állatorvost kérdezz meg
2016. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Beteg
2016. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Béluska2016 válasza:
Sajnos, sok jóra ne számíts. Felpufadt, hasúak el szoktak pusztulni. Lehet betegség, fertőzés az oka. De inkább az etetés szokott problémát okozni nekik. Vidd el állatorvoshoz. Mivel eteted?
2016. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
8%
Talán antibiotikum kéne neki
2016. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
0%
Adj neki pálinkát, a kutyáimon mindig segített ha betegek voltak.
2016. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az állatorvost hívd fel, itt senki nem az...
2016. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszööm a válaszokat,segîtséget.Hát sajnos már nem hinnêm ,h már valami/valaki tudd rajta segîteni. Nem tudom elvinni állatorvoshoz,mert faluk lakunk és lehet,h már túlse élne az 1 órás utat.Már különtettük őt egy dobozva.Már nagyon rosszul áll a szeme is ,már nincs annyira kise nyitva neki,mint kivolt.Szerintem éjszakára elpusztul.szegényke :( Remélem,h nem fogg kipusztulni a többi ,mert eléggé sok nyuszink van.Vagy 30is ,mert ebbe az évbe eléggé jól sikerültek.ês egy csomó pénzt kidobnánk,ha elpusztulna az összes.Etettni meg : tisztavîz, búza, széna,sárgarépa,szárazkenyér,krumpli /héja.De mindig gondosan van velük törödve,az óljükat is mindig pucoljuk.Nem tudom,h mi lett vele,de szerintem elpusztul,mert nagyon rosszul néz már ki ,szegénykém :(
2016. júl. 8. 19:49
 9/26 anonim ***** válasza:
Nyuszikat 6 hónaposan választják el az anyjuktól akkor már képesek önálló életre. Mivel kb 1 hónaposak még szophatnak a normális evés mellett természetesen de már nem annyira. Ha fel van puffadva akkor sajnos elpusztulhat. Ez általában a túl friss zöldséges kaják miatt lehet amik még nagyon vizesek. Nem tudom mit adsz nekik enni de nem szabad frissen szedett füvet sem adni nekik hanem legalább hagyni kell egy éjszakát száradni. Nem kell hogy csont száraz legyen de akkor már ehető lesz. A nagyobb nyulak már nem ilyen kényesek erre de én jártam úgy hogy a bak nyuszimat a szomszéd srác friss fűvel etette meg és felpuffadt majd elpusztult szegény, sajnáltam mert jó termékeny bak volt, én tenyésztek nyuszikat saját fogyasztási céllal, és eddig csak a bak nyuszimnál jártam így sajnos.
2016. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem adok neki friss füvet,teljesen megszáradtatt adok nekik.Már lassan 2hónaposak lesznek,már ezek közül is csak 1x2x szopik-1-2,de mindent esznek rendesen.
2016. júl. 8. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!