Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúl vagy a tengerimalac...

A nyúl vagy a tengerimalac tartása egyszerűbb és olcsóbb?

Figyelt kérdés

(nem maga az állat költségére gondolok)

a nyúl esetében holland törpére gondolok

tengerimalacnál a angol rövidszőrűre

és lakásban tartanám mind2-t napi mozgatással vagy a szobában vagy a kertben.

köszi a válszokat



2016. júl. 12. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkét állatot fajtárssal együtt szabad csak tartani, egyedül nem. Egyébként azonos a tartási költsége a kettőnek.
2016. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mármint 1 nyulat és 1 malit szeretnél vagy, 2 nyulat-2 malit? Mivel ezek az állatok társas állatok. Minimum 2 kell hogy legyen és az is fontos hogy malacot csak malaccal, nyulat pedig csak nyúllal tartunk.
2016. júl. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak nyulam van, arról tudok mesélni, és nem ajánlanám túl sok embernek... Drága, maga az ivartalanítás 2 nyúlnak 30-40ezer körül. Oltások sem a legolcsóbbak. Ha nem tudsz olcsón beszerezni szénát, és almot akkor az is drága, sokszor kell takarítani. Nem tudom mennyire tájékozódtál a tartását illetően, de nyúlketrecben tartani lehetetlen. Felesleges is olyat venni, nagy elkerített rész kell neki: [link]


Tengerimalac nem tudom mennyire különbözik ettől, mert elég hasonló állat.

2016. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tengerimalacot lehet ketrecben, de kettőnek kell minimum 120x60, 3-nak 140x60 vagy még nagyobb és érdemes őket kiengedni is sétálni.
2016. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő társas, tehát min. 2 nyúlban vagy 2 malacban gondolkozz.

A nyulak tartása lényegesen bonyolultabb és drágább. Mindenük nagyobb és drágább, a mozgásigényük iszonyú nagy, betegség, ivartalanítás esetén is drágábbak meg maguk az állatok is, ráadásul kicsit nehezebb velük bírni, mint a malacokkal. Ettől függetlenül nyuszipárti vagyok, sokkal jobban imádom őket.

2016. júl. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!