Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac fajtája megváltoz...

Tengerimalac fajtája megváltozhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok kb 3 hete született 4 kis tengerimalacom , az apuka és az anyuka is rozetás fajta és nem tudom hogyan valahogy az egyik pici sima szőrű lett ez , hogy lehetséges?

2016. júl. 20. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Ugye az apuka külön van? És nem ártana, ha nem tennéd őket össze újra. Ennyi tudással ne szaporíts.
2016. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy mind 2 szülő hordozta a sima szőrét felelős recesszív gént is.Mind 2 szülőtől ez a gén öröklődött, hiszen ha a domináns rozettás gén öröklődött volna akár csak az egyik szülőtől is, a kicsi rozettás lett volna.
2016. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
A fajta (külső megjelenés) csak akkor változhat meg, ha a szülőpár valamelyike nem "fajtatiszta", azaz a genotípusa eltérő. A külső megjelenés (fenotípus) csak a domináns tulajdonságokat mutatja. Úgyhogy nyugodj bele, a szülőpár valamelyike nem "fajtatiszta". Egyébként meg már Gror Mendel brünni apát kimutatta a XIX. század közepén, hogy a kevert tulajdonságok az unoka nemzedékben válnak láthatóvá.
2016. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tengerimalacnál én nem is fajtának nevezném, csak szőrváltozatnak.
2016. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat , igen az apuka már a akkor külön volt amikor már észlelni lehetett , hogy jönnek , és igen most is külön van és már külön is lesz végig.
2016. júl. 20. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Minek a végéig? Ugye nem csak a szoptatási időszak végére gondolsz? És ha a kicsik különneműek, akkor ők is heteken belül ivarérettek lesznek. És ez így megy tovább. Mit kezdesz a kicsikkel?
2016. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elajándékozzuk , ha marad akkor a kis állat kereskedésbe elvisszük. De nem kell itt kioktatni mert nem vagyok idióta , hogy most szaporodás meg minden utána jártam mindennek a gemon.ro weboldalon , ugyhogy nem kell okoskodni + nagyon akarod , hogy "Minek a végéig??" a haláláig így már jobb ha ? kiírtam neked ????? Mindent tudok , hogy mit kell csinálni , mikor lesznek a fiúk ,lányok ivar érettek -.-
2016. júl. 20. 17:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Kirakok egy sima kérdést , hogy miért van és valaki már oktaktni próbál , hogy én nem jól teszek valamit :) GRAT :)
2016. júl. 20. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha ivartalaníttatod akkor nem is kell elajándékozni. Persze tudom az költséges, Pláne ha a picik között is van fiú. De kérlek ne add állatkereskedésbe, ott szörnyű élete lesz. Inkább kérdezd meg a tengerimalac védőket (MTVE), hogy nem tudják-e befogadni. Vagy hirdesd a gemon fórumán.
2016. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!