Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Frissen műtött tengerimalacot...

Frissen műtött tengerimalacot hogyan tudok megakadályozni abban, hogy elkezdje piszkálni a varratot?

Figyelt kérdés
Malackám lábán daganatot találtunk, leműtötték, most friss sebbel piheni a fáradalmakat. Az orvos szerint másfél hét múlva tudjuk visszavinni varratszedésre. Viszont a daganatot is szerette piszkálni, amíg megvolt, és tartok tőle, hogy a varratot is fogja, mert már most, félkómásan is oda-odanyúl néha a lábához. Bizonyára fáj neki, feszül, húzódik a seb. Át lett kötve, de csak vékonyan, hogy tudjon szellőzni, gyógyulni. Félek, nehogy szétrágja a lábán a sebet. Mit javasoltok?
2016. júl. 20. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát sajnos mást nem tudsz csinálni, mint hogy figyeled :/ és nem hagyod, hogy piszkálja.

Szerintem kérdezzetek rá az orvosnál, hogy be lehet-e kötni strapabíró anyaggal a sebet, vagy lehet-e rá tenni valamit amitől Kevésbé fáj vagy viszket. És akkor nem kell folyton figyelni.

2016. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Napközben itthon vagyok vele, de éjjel, amikor alszom, sajnos nem tudom figyelni. Holnap viszont viszem vissza a dokihoz, megkérdezem, szerinte mit tudok tenni.
2016. júl. 20. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:
semmit, figyelni kell :( és ragasztást kérni, ha tudnak... az eggyel jobb...
2016. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem szedték ki a patkányaim a varratot amíg gyógyult a seb mert fájt nekik ha piszkálták, utána meg nem baj ha kiszedi.
2016. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már a mali se bántja a sebet. Kapott egy vékony, de strapabíró kötést azért.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. :)

2016. júl. 22. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!