Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két személyes nyúlketrec...

Csencsili kérdése:

Két személyes nyúlketrec mekkora legyen legyen?

Figyelt kérdés

2016. júl. 24. 16:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy nyuszid ne legyen! A nyulak társas lények, akár a tengerimalacok. A közhiedelemmel ellentétben egyedül soha nem lesznek igazán boldogok, nem élhetnek teljes életet. Az egészségügyi problémák is gyakoribbak általában a magányos nyusziknál. Te akármennyit foglalkoznál vele, nem tudnád kielégíteni a társasági igényeit. A nyuszinak nyuszitárs kell. Ha nem tudod megteremteni a nyuszinak szükséges feltételeket, azaz egy fajtársat és nekik min. 4 m2 helyet napi legalább 6 óra szabadon engedés mellett, akkor a nyuszi nem neked való sajnos és inkább válassz másikfajta állatot az ő érdekükben.
2016. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vegyél törpehörcsögöt akkor.


De NE tarts nyulat egyedül.

2016. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A nővérem barátnőjének is egy nyula van (meg még vagy 20 másik állat) és ő jól érzi magát nem is szokott beteg lenni. De még gondolkozok rajta.
2016. aug. 4. 09:18
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem érzi igazán jól magát. Vagy mondta neked? Egy nyuszi sem érzi jól magát egyedül. Nem véletlen tiltja törvény a jobb országokban az egyedül tartásukat. Csak a legtöbb ember nem érti a nyuszik kommunikációját.. az, hogy ugrál, nyalogat stb. nem jelenti, hogy boldog. Csak akkor látszik igazán, milyen magányosak fajtárs nélkül, mikor már van fajtársuk, amivel összeszoktak.
2016. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nekem is van egy rakat ismerősöm, akinek egyedül van nyula. attól még nem ez az etalon, az az ő bajuk,hogy rosszul csinálják.

rengeteg tanulmány kimutatta már,hogy a nyusziknak szükségük van a fajtársra. aki ezt nem képes felfogni és önzőségből egyedül tartja a nyulat,arra nem tudok mit mondani..amúgy meg nem kell sokkal több hely két nyúlnak, mint egynek.ha két nyuszira nincs helyed,akkor egyre sincs.

de ha nem hiszel nekünk, nyugodtan olvass utána megbízható helyeken.

lehet csak én vagyok így, de nekem egy ilyen témában egy állatorvos vagy etológus vagy tenyésztő által írt cikk hitelesebb, mint hogy a szomszéd Juliska mit mond . szóval olvass utána és meglátod,hogy mennyi előnye lesz,hogyha párban tartod őket.

2016. aug. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!