Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit, miből mennyit adjak a...

Mit, miből mennyit adjak a nyuszinak enni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit és mennyit adjak neki enni.Most sárgarépát kap meg szénát de gondolom mellé mást is kell neki adni.Egy csomó helyen olvastam róla de a menniség nincs odaírva.Tudtok segíteni?
2016. júl. 25. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mezőről növényeket, bármennyit, megeszi a nyuszi amennyi neki kell, a többit majd eszi másnap. Széna is mindig legyen előtte meg víz. Zöldségeket max ritkán kis darabot, pl 1/4 répa. Nem szükséges neki, táp sem kell. A lényeg a zöld növények, ágak, amiket normál környezetében is enne a nyuszi.
2016. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.De milyen növényeket, és honnan szerezzek?Szárítva vagy frissen?
2016. júl. 25. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvass utána, hogy mit ehet. Van bőven nyuazis oldal a neten. Répával mondjuk óvatosan, mert hízlal.
2016. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Menj ki a mezőre és szedj friss növényeket.. 90%-uk ehető. Pl. pitypang, lóhere, sima fű, útifű, csalán, turbolya, tyúkhúr, fecskefű stb. Rengeteg van. Ez a legegészségesebb táplálék a nyulaknak. Zöldsègek közül a zöld részeket (répazöld, reteklevél, karalábélevél, saláta stb) nagy mennyiségben is mehet, de a gyökeres része meg gyümölcsök csak kis mennyiségben. Táp nem kell, az csak puffadást, bélleállást, hasmenést stb. okoz a friss zöldekkel vegyítve, nagyon hizlal, nem koptatja a fogakat és egy csomó betegséget okoz, ami gyakran halálos kimenetelű. Szóval ne adj tápot. Széna, víz és faág mindig legyen előtte. Ennyi.

A legtöbb nyulas olsal egyébként pont nem azt írja ami egy egészséges nyuszinak kell, szóval ne annyira azokat olvasgasd. Pl. Nyuszinfot olvasd el.

Az étrendet pedig csak lassan szabad átállítani!

2016. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

a tápról én is csak lebeszélni tudlak. sok-sok friss növény legyen előtte.kimész egy közeli erőbe/mezőre és szedsz neki. fűféléket és gyógynövényeket. annyi a lényeg,hogy ne legyen permetezve ahonnan szeded és ne autóút mellől szedd.

akár nagyobb mennyiséget is szedhetsz egyszerre és a hűtőben tárolva 1-2 napig még jó állaga lesz. utána már kezd fonnyadni.

egyedül télen probléma,akkor elvétve lehet találni ilyeneket,főleg ha nagy hó van. olyankor szénát adj neki és meghámozott zöldségeket(Van róla lista,hogy miket lehet). és lehetőleg bio legyen.

de tavasszal meg nyáron,ősszel tudsz friss növényeket szedni neki. a szénát meg majd ő szabályozza,hogy mennyit eszik.legyen előtte, nem romlik meg

2016. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Csak nem tudom hol van mező Budapesten.
2016. júl. 26. 10:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Kimész a város legszélére, ott van.. melós, de megoldható. Én is megteszem, pedig kocsim sincs. A nyuszik érdekében. Óriási javulás látható, mióta ezt csinálom.
2016. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. júl. 27. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!