Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Faforgács alom meddig elég?...

Temari-chan kérdése:

Faforgács alom meddig elég? (dzsungáriai törpehörcsögnek)

Figyelt kérdés
Kb 80x60-re a fresspapfban láttam 500l-es forgács almot 4000Ft-ért. Mennyi ideig lenne elég?

2016. júl. 25. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit teszel bele. Mivel imádnak ásni, en mindig 3-6 cm vastag forgácsréteget teszek az egész helyre, így nyilván gyorsabban fogy. Attól is függ, milyen gyakran takarítod.
2016. júl. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor ha mondjuk 5 cm-vel számolunk akkor hány alkalomra?
2016. júl. 25. 16:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy a forgács alom ártalmas nekik, ez igaz? És a papír alomból is ugyanannyi kell?
2016. júl. 25. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha poros a forgács, lehet baja. Allergia, légzőszervi megbetegedés, ilyesmi. A papíralomnál ilyen Bem fordul elő. Egyébként láttam a kérdésedet a Hörcsög imádókban is :3
2016. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi kell papíralomból is, mint forgácsból. :)
2016. júl. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát igen a Hörcsög imádók egy jó csoport :)
2016. júl. 25. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
a hörcsögök imádnak ásni. 1
2016. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10 centi vastag forgácsréteg kell nekik minimum. de több is lehet. majd meglátod,hogy hányszor látod ásni,járatokat csinálni. ez nagyon jó elfoglaltság neki , sokkal hasznosabb mint a legtöbb játék. persze kell egyéb berendezés is, de ez nagyon fontos.

youtubon rengeteg videó van,hogy rétegezni kell a forgácsot szénával. így nem fog beomlani a járat.

szerintem ez az 500 liter nagyon sokáig kitart majd, akár egy évig. mivel elég a pisis sarkot cserélni. de jó esetben a sarok wc-be szökik a hörcsög. akkor meg elég havonta is cserélni az összes forgácsot. szóval tényleg sokáig kitart. ha simán a forgácsba pisil,akkor is ki tudod szedni naponta és úgy is sokáig elég. megéri vastagon tenni, ne ezen spórolj.

a forgács amúgy tényleg azt mondják,hogy káros, sokan használnak helyette csutkaalmot vagy papíralmot.

de a legtöbben forgácsot használnak még. szerintem jó,csak arra kell figyelni,hogy pormentes legyen. ha másnem, szitáld át te.

2016. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és ez a fressnapfos forgács össze van préselve.szóval sokkal "több" forgács lesz belőle, mint amekkorának tűnik a zacsi alapján
2016. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek ment a zöld mancs :)
2016. júl. 27. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!