Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem eszi a törpenyulam az új...

Nem eszi a törpenyulam az új (jobb minőségű) tápot. Baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kosorrú törpenyuszim van, mielőtt hozzám került nagyon ramaty kajákat kapott, és mivel hirtelenjében kellett ezért kaját váltani (kaptunk "kezdőcsomagot", de kidobtam..szárított kenyér, kukorica......), így a közeli Tesco-ban akadtam rá a Riga Mix törpenyulaknak szánt kakukkfüves kajira. Mivel azt tudom, hogy nagyon imádják a kakukkfüvet így boldogan hoztam is neki haza. Viszont azóta egy páran le"oltogattak", hogy az s××r, így nemrég nyílt egy Fressnapf a közelben és ott találtam rá a mindenki által felmagasztalt VG Cuni Fit 5 kg-os kiszerelésű nyúleleségre. Megnézegettem a tápértékeket, 16%-os rosttartalom, tényleg nagyon jó(nak tűnik). Viszont. Még mielőtt elkezdtem volna adni neki az új tápot, a Riga Mix mellé kapott szintén a Fressnapfból kimérős "vitamin"-t. (Kimérős, színes nyúlkaji, amire azt hittem, hogy vitamin.) Nagyon imádja. Az új tápot már annyira nem. Ha nem ezeket a kis színes kajikat adom akkor elkezd "hisztizni", lökdös, harapgál (persze csak jelzés célzattal). A tápot nem eszi, max. a nap végére elfogy a reggelinek a fele, de azt is szinte fintorogva eszi. Ha kap ezekből a kimérősökből hempereg, nagyon boldog.

Most találtam egy kis Riga Mix maradványt a szekrény mélyén megbújó zacskóban és gondoltam odaadom neki, nem dobom ki, meg kíváncsi is voltam, hogy most a kis színes "mütyűrök" tehetnek arról, hogy nem eszi a tápot, vagy maga az, hogy nem ízlik neki úgy, mint a Riga. Hát mondanom sem kell, hiába a kis "vitaminjait" várta, de a Riga Mix-et megette.


Több kérdésem volna:

1. Ezek a kimérős nyúleleségek jók lehetnek nyúltápnak? Azaz, ha csak ezt kapná, mint kiegészítő eleség a széna mellé?


2. Tényleg annyira rossz minőségű ez a Riga Mix, hogy inkább adjak helyette olyan tápot neki, amit nem szívesen eszik meg?


3. Ez nem ide vág, de érdekelne, hogy adhatok-e Neki gyógynövényből készült forrázatot/teát? Tudom, olvassak utána, meg is tettem és le is írták, hogy igen, de kíváncsi vagyok, hogy valaki közületek adott-e már ilyen itókát a nyuszijának, nem-e okozott "felfordulást" a kis pocijában?! (egyértelműen cukor és stb. nélkül és nem minden nap, hetente egyszer-kétszer)


4.Ha le akarom vágni a kisnyuszi körmét (nyúl körömvágóval) akkor azok nem fognak karcolni? Értem én ezalatt, hogy mondjuk mikor megfürdik és a szemei közelében "kapirgál", nem fogja kicsikarni? Bocsi, de inkább minden olyanra rákérdeztem amiben picit bizonytalan vagyok. Inkább, mint hogy....!


Köszönöm szépen!


2016. júl. 26. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen tápot ne adj neki.Nagyon károsak és a nyuszi nem is szereti amint látod.Ajánlom figyelmedbe a nyusziinfo weboldalt ott minden le van írva a tápokról és a nyuszi ételekről(hogy mit ehet).(Fokozatosan szoktasd le a nyuszidat a tápról)Inkább kiegészítőként zöldségeket és mindenféle füvet és gyógynövényt adj neki.Szerintem ne adj neki teát.Ja és nyugodtan vágd le a körmét nem lesz tőle semmi baja és nem fogja kikaparni a szemét.Sok sikert!
2016. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az 1#nek igaza van. nincs szükségük tápra.

ha haszonállatként tartod,azaz étkezési célra,akkor azt mondom oké,adjad a tápot,úgysem az a cél,hogy sokáig éljen.

de ha kiskedvencként tartod,akkor bizony fontos,hogy éljen sokáig egészségesen. de ha tápon tartod,akkor nem fog.

2016. júl. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ezt olvasd végig: [link]


Válaszok röviden:

1. Nem. Kifejezetten rossz és nem is lesz elég. A táp nem is szükséges..

2. Tényleg. Ha tápot adsz, akkor Versele Laga Cuni Complete vagy jobb, rosszabbat nem.

3. Nincs rá szükség, miért is lenne?

4. Amikor viszed oltásra, kérd meg az állatorvost, hogy körmölje meg vagy mutassa meg, hogy hogyan kell helyesen és akkor nem lesz baj! :)

2016. júl. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!