Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy győzzem meg jobban a...

Varga Szandra kérdése:

Hogy győzzem meg jobban a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy hörcsögöt?

Figyelt kérdés
Már régóta nincs háziállatom és szerintem én vagyok az egyetlen az osztályba akinek nincs háziállata..meg nem csak ezért,hanem tényleg szeretnék egyet.. valaszokat előre is köszi. :D

2016. júl. 27. 05:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A legeredményesebb a zsarolás. Mond, hogy akkor elmész hazúról.
2016. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy ugyse hinnék el,mert még ahhoz fiatal vagyok..meg tudnák higy ez csaka zsarolás..:)
2016. júl. 27. 06:39
 3/16 anonim ***** válasza:

először is nézz alaposan utána a tartásának és az életmódjának. ha úgy érzed,hogy neked való és nem baj,hogy éjszaka aktív,akkor zajol, akkor beszélj a szüleiddel. elsőkörben kérd meg mondjuk szülinapra/névnapra a terráriumát/ketrecét. utána fokozatosan 1-1 berendezési tárgyat kérj. akár lehet jó jegyekhez is kötni. és ha megvan minden véve,akkor jöhet a hörcsög.

ha már volt háziállatod,akkor gondolom bizonyítottad,hogy megteszel mindent érte,amit tudsz. takarítás,etetés stb.

szóval jó esetben a szüleidre csak az anyagi része hárul. mert hidd el,sokszor azért nem engedik a szülők a gyereknek az állatot, mert félnek,hogy a gyerek hamar megunja és akkor a szülőre marad a takarítás meg a foglalkozás az adott állattal

amúgy kb egy huszast rá kell szánni az elején.

a helyének kb 80x50cm alapterületű terrárium vagy ketrec kell. ez akár 5-10 ezerből kijöhet,főleg ha használatan veszed.

20-30 cm átmérőjű kerék: 3-5 ezer

házikó: 1-2 ezer

játékok: 1-2 ezer

egy zacskó táp: 1 ezer

forgács: pár száz forint

széna: pár száz ft

itató,etetőtálka: pár száz ft

fürdetőhomok,sarokwc: 1 ezer ft

hörcsög: 1 ezer ft


kb ennyi a költség. ha a helyét meg tudod venni olcsóbban,akkor nem lesz 20 ezer sem. csak figyelj rá,hogy kisebb helye ne legyen, mint a fent leírt méret.

2016. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Majd ők eldöntik, mivel az ő lakásuk. Biztos nem szívesen hallgatnák az éjszakai rácsharapdálást, mókuskerék nyikorgást.
2016. júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ..de az uncsimnak is van kettő neki se kerult olyan sokba..mondjuk neki törpehörcsög van..az is igaz hogy azért se akarják mert este zajonganának.. de estére kiraknám a konyhába..és kettőt érdemes venni? Magába nem lesz magányos..amugy meg julius elsején toltottem be a 13-at..
2016. júl. 27. 08:24
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

A hörcsög magányos állat, nem szabad őket együtt tartani :) Az egész felszerelésben a ketrec a legdrágább, és amit a boltban árulnak hörcsögketrecnek, az nem jó, mert nagyon kicsi nekik (ha a bolti méretezést nézed, akkor egy tengerimalacoknak árult kell legalább, ami meg amúgy a tengerimalacoknak túl kicsi, szal ennyit a boltok hozzáértéséről) :)

Hörcsögöt nekem sem engedtem a szüleim, a szaga miatt. Takaríthatja az ember bármennyit, ha valaki érzékeny a rágcsálószagra sajnos akkor is érezni fogja :(

Esetleg próbálkozhatnák más állattal is :) Nálunk a papagájokkal tört meg a szabály, miszerint állat nem lehet a lakásban, és mostmár törpesüni is van :D

2016. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
En ugy gondoltam hogy akváriumot vennék neki mert az unokatesomnak ragtak a ketrecet es bevadultak tole mindig rágták az embee ujjat de akvariumba mar nem...es az ove 21 literes ugytudom..mas allaton nem nagyon gondolkoztam még..meg lehet a horcsogot nem kell megvegyem mert ha az uncsimé fog szülni akkor kapok lehet ..
2016. júl. 27. 08:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ha terráriumban gondolkozol, akkor is legalább 80*40-es kell (90l körüli ez a méret). Elhiszem, hogy az unokatesód kisebben tartja, de ez nem jó az állatnak. Hatalmas mozgásigénye van egy hörcsögnek.
2016. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
unokatesód ugye nem együtt tartja a fiút és lányt?
2016. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akváriumban ne tarts hörit. Egyik rokonomé nyáron hőgutát kapott. Ketrecben még nem. Ráadásul tényleg büdös tud lenni a forgács, amit egyébként hajlamos kiszórni.
2016. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!