Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabad nekem tengerimalacot...

Szabad nekem tengerimalacot tartanom ha ilyen későn érek haza?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon este 6-7 óra fele érek haza. Nem lennének egyedül, vannak itthon, de főleg én foglalkoznék velük mert én szeretnék annyira.. Ketten lennének a malacok mindenképp.

Esetleg nem lehet, hogy beáll egy olyan életmódra,hogy sokáig alszik és az éjszakában még aktív? Még az is fontos lehet, hogy a tesómé lesz az egyik vagyis ő is gondozná, úgyhogy nem teljes egyedüllétben lennének 7-ig. Fontos hogy jól érezzék magukat nálunk, ne érezzék magukat egyedül, ezért elsősorban tengerimalac gazdák benyomásai érdekelnének ezzel kapcsolatban.

Köszönöm a válaszokat!



2016. júl. 28. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokféle munkám, sokféle időbeosztásom volt már, mióta megvannak a cocáim. Volt, hogy későn értem haza, de mivel ketten vannak, egymással foglalkoztak, amíg nem voltam otthon.

Esténként te is tudsz velük lenni egy-két órát, nem úgy működnek, hogy nyolckor lövik a pizsit és alvás reggelig.

2016. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 10 éve tartok tengeri malacokat, és az a véleményem, hogy csak akkor érzi egyedül magát, ha nincs mellette fajtárs. Mivel a természetben kolóniában élnek. Tehát ha te eleve kettőt tervezel nyugodt lehetsz, el lesznek egymással, amíg hazaérsz.
2016. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ezt nem értem,hogy a tesódé lenne az egyik.

egymás mellett lesznek a kocák? egy ketrecben ugye?

mivel mindenképp minimum kettőt kell tartani.

szerintem elvannak egyedül is, de lehet nem lesznek annyira kezesek, mint akivel nappal is otthon vannak.

éjszakai életmódra nem fogod tudni és nem is szabad átszoktatni.

ha éjszakai állatot szeretnél,akkor ne tengerimalacot vegyél. vegyél törpesünt vagy hörcsögöt. azok este 7-8 körül kezdenek felkelni és aktívkodni.

2016. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Azért emeltem ki, hogy az egyik tengerimalac a testvéremé lenne, mert akkor nyilván ő is foglalkozna velük nem csak egy ember. Természetesen egy ketrecben laknának.

2016. júl. 28. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan. A cocák szerencsére nem igényelnek állandó figyelmet.

Egyébként éjszaka is szoktak aktívkodni, legalábbis az enyéim. Úgy hajnali 1-2-ig tuti fent vannak, utána alszanak, utána megint fent vannak, délelőtt megint pihennek... A malacoknak ilyen rövid ciklusok váltakoznak, én úgy tudom.

2016. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lilike0130 válasza:
Az mindegy mikor érsz haza.Ő úgy eszik ahogy te hozzászoktatod ha minden este kap enni akkor ahhoz szokik hozzá ha meg reggel akkor ahoz az a lényeg hogy meg legyen etetve és ha kettő állat van akkor minimum heti 2-szer kikell pucolni
2016. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az előzőek válasza mind jó, annyival még kiegészíteném, hogy feltétlenül egyneműek legyenek a malacok, hogy ne legyen gondotok a szaporulattal. :)
2016. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia, 3n már rutinos malac tartó vagyok 3s azt mondom ne csináld. Az elején a malacnak sok törőd3s kell.
2016. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha van É betűd, miért nem használod? Azt hittem, valami rövidítést használsz.
2016. aug. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Neked most ez a segítség? Ez3rt írtál ide vn-e É betűm?
2016. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!