Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac sérült lábbal...

Tengerimalac sérült lábbal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap az egyik kismalac (1 hetes) kiugrott a kezemből ahogy raktam vissza a helyükre őket. Akkor elszaladt,de ma azt vettem észre hogy nem nagyon mozog pedig eddig nagyon fürge volt. Szerintem a mellső lába fájhat,mert nem nagyon lép rá, keresztbe lép, meg inkább kúszás szerű a mozgása. Étvágya jó, evett mindent,nyugodt is, szopott is, anyjához bújt,fájdalmat nem jelez ahogy megnézegettem a végtagjait,pocakját. Nem tudom mit kéne tenni, várni,javul e,vagy állatorvos egyáltalán tud e valamit kezdeni vele. Gondolom nem gipszeli be meg ilyesmik :/
2016. júl. 28. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha megmozgattad a lábait és nem fájlalta, akkor valószínűleg nincs eltörve, csak megüthette, zúzódás vagy meghúzódott neki. Ha így van, akkor meg fog majd gyógyulni. Ha nem vagy biztos benne és látod, hogy rossz állapotban van, akkor mutasd meg egy dokinak. Begipszelni nem fogja, de sínbe rakhatja vagy rögzítőkötésbe. Bár ilyen kis állatoknál ez nehéz.
2016. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!