Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A szúnyogok kb. hány százaléka...

A szúnyogok kb. hány százaléka fertőzheti meg a nyuszikat?

Figyelt kérdés
A szúnyogok kb. hány százaléka fertőzött mixomatózissal?

2016. júl. 29. 00:22
 1/7 anonim válasza:
100%
mindenképp oltasd be a nyuszidat, én azt hittem esélytelen a fertőzés de sajnos pont ezért pusztult el
2016. júl. 29. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ThodEE GoD ***** válasza:
25%
Szobában tartott nyuszink 7éves, soha nem volt oltva, tudom hogy ebből lepontozás lesz de ez a valóság, azt pl tudtam hogy ha ki akarjuk vinni akkor oltatni kell, de a szobán belül jellemzően be van dugva szúnyog riasztó ami ezek szerint megfelelően üzemel :)
2016. júl. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nem lehet megmondani pontosan százalékban, de a nőstény szúnyogok nagy része fertőző. Azért szükséges az oltás akkor is, ha szobában tartod, mert elkerülhetetlen a legjobb szúnyogriasztóval meg szúnyoghálóval is, hogy csak egy kis szúnyog berepüljön és életben maradjon bent egy ideig, ami közben megcsípheti a nyuszit. Kevés az esélye, hogy pont az az egy lesz fertőző, de megvan rá az esély. Ha peched van, az az egy szúnyog miatt fog meghalni a nyuszi. Lehet, hogy 7 évig nincs baj, de lehetséges, hogy akár pont holnap történik valami. Aki igazán szereti a nyusziját és felelősségteljes gazdi, az nem kockáztat akkor sem, ha kicsi az esély.
2016. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, be van oltva, csak sehol sem láttam ilyen adatokat.
2016. júl. 29. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de aki nem oltatja be a nyusziját, mondván úgyse lesz semmi baja, az azt az évi kb. 5ezer ft-ot sajnálja,(nyilván ez változó) vagy miért nem teszi? Tényleg érdekelne.
2016. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor lessz csak baja ha a fülét vagy az orrát csípi meg
2016. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak akkor lehet baja, ha a fülét vagy orrát csípi meg. Bárhol megcsípheti, kialakul a betegség, ha a szúnyog fertőzött.
2016. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!