Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 hetes tengerimalac roborálás...

1 hetes tengerimalac roborálásra ötletek?

Figyelt kérdés

Sajnos, a most 1.5 hetes malackák közül az egyik kiugrott a kezemből, megütötte magát pár napja.Állatorvos látta, törés nincs, pisil kakil, eszeget, de nagyon nagyon keveset. ma néztem, az ikertesójáoz képest nagyon nagy a lemaradás bár mindig is ő volt a kisebb picit.

Kiveszem enni,hogy ne egyék el előle,de ugye szopnia is kell. Nemigen mocorog, inkább kúszik,biceg.

Van tippetek, mivel lehetne roborálni? Valahol olvastam zabkorpás roborálást talán. Az orvosnál kapott vitamint, infúziós, fájdalomcsillapítót,azt itthon is kap cseppekben. Szedtem pitypangot, lándzsás utifüvet a tanácsára mint étvágy fokozó. De hát,nem annyira biztató a helyzet.Lánytesója szép gömbölyű, ő nagyon csutvasz.

[link]


2016. júl. 30. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaj, ők azok a vicces fülűek, akik egy múltkori kérdésben voltak? Cukik :)

Nem tudom milyen foguk van, felnőtt malacnak én borsószirmot adtam hizlalásra, de nem vagyok biztos benne hogy kicsik is meg tudják enni.

Van trovet nevű gyógytáp állatpatikában, de szerintem netről is tudsz rendelni. Azt fel lehet hígítani vízzel, kis C vitamint teszel bele és fecskendővel eteted a kicsit. Az nagyon tuti. Ha keveset eszik én tuti azzal tömném amilyen gyakran csak lehet. Az én malacomnál bevált.

2016. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott: Immunovet por, és Gastroferm vagy Biolapis bélflóra erősítő. Ezek is mehetnek a trovetes trutymóba. Utóbbit próbáld minél sűrűbbre csinálni, persze úgy hogy még felszívja a fecskendő, mert azzal rágásra kényszeríted a cocát ami jó neki, és legalább hasmenése se lesz.
2016. júl. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszokban írt tanácsok mind jók, még annyival kiegészíteném, hogy borsósziromból egy teáskanálnyival többet ne adj neki naponta, mert eléggé puffaszt. Hizlalásra, emésztés javítására még kiváló a patikában kapható natúr (!) korpatabletta (Vireco), ebből 2-3 darabot adhatsz neki naponta. A legfontosabb, hogy szénát egyen, erre kell valahogy rávenni, ha esetleg most nem teszi.
2016. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos, tegnap reggelre nagyon rossz állapotban találtuk,csak feküdt,pihegett. Próbáltuk egy napig táplálni,tejpéppel ahogy Gemon oldalán is van, meg melegiteni,külön tenni felépülni. De egyre rosszabb lett így az orvos ma azt mondta nem tud segíteni. Annyira sajnálom szegényt
2016. aug. 1. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( tudom rosszul hangzik, de ez a természet rendje.. Ti mindent megtettetek érte.
2016. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom... Nem ide illik. De nekem is nemrég halt meg a malackám. Méghozzá a kezembe ernyedt el. Azt hittem belehalok. Genetikai problémája volt születésétől fogva. 30000 forintot költöttünk gyógyszerekre. És a gyógyitására.csak azt mondom légy erős mert ez most bitang nehéz lesz. Belenézni a ketrecbe és látni hogy ő nincs ott, a másikat úgy etetni, itatni. Én a ketrec fölé feltettem bekereteztetve a halott malim képét. Már 4 hónapja ment el mégis megőrülök. A végén mikor haldoklott én is trovettel etettem de nem sikerült. :( tarts ki!
2016. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!