Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor adjak a nyuszinak...

Most akkor adjak a nyuszinak tápot vagy ne?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon tápellenes vagyok meg minden.A nyuszimnak régebben olyan hosszú zöld tápot adtam ( nem tudom a márkáját). Kaptam egy olyan tippet hogy állítsak neki össze magkeveréket, és bementem a kisállatkereskedésbe venni neki magokat, és mondta az eladó hogy ,,butaság" abbahagyni a tápot, mivel vitaminokat és tápanyagokat tartalmaz, amit a zöldségek nem.Akkor most mit csináljak?
2016. júl. 31. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem Versele laga cuni complete vagy Real nature nyuszi tápot adj neki a széna mellé. Magkevereket inkább ne.
2016. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. júl. 31. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:
42%
Semmiképpen se adj tápot! Káros, rengeteg betegséget okoz, hizlal, akadályozza a fogkoptatást stb. Nincs semmi szüksége a nyusziknak rá. Magkeveréket (len, hajdina, szotyi, zab) is csak nagy ritkán kb. 1 evőkanállal heti 1x lehetne adni. Amúgy emg elsősorban friss fűfélék és gyógynövények, levelek meg ágak, zöldségzöldek, leveles zöldségek. A gyökeres részek meg a gyümölcsök csak kis mennyiségben. Széna meg víz is legyen nyilván napi 24 órában. Állatkereskedésesekre pedig sohse hallgass! Többségük nem ért az állatokhoz vagy legalábbis nem a jólétükkel törődik, csak az üzlettel. Nyilván azt mondja, vegyél tápot, mert az neki bevétel. A cuni complete egyébként még a legjobb, a Real nature és az összes többi már nem annyira, de még a completere sincs szükség. Fölösleges, egészségtelen. Ne adj neki, ha azt akarod, hogy egészsges, hosszú élete legyen.
2016. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!