Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan csináljak a tengerimala...

Hogyan csináljak a tengerimalacomna saját kezüleg ketrec?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb gyakorold az írást. Egy hónap és kezdődik a suli!
2016. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Te magyar vagy?
2016. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja,richtig!!!!!!!!!!!!
2016. aug. 2. 17:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Előre leszögezném, hogy lány vagyok, szóval nem biztos, hogy jó ötletet adok. :)


De! Megpróbálok segíteni :D

A tengerimalacnak az igazi ketrece egy műanyag tálcából áll és egy erre műag fülekkel odaerősített ketreccel.

[link]

(a szürkére gondolok, bár ez egy nyúlketrec, de az elve ugyanaz)

Szerintem valami ilyesmit kellene helyette csinálnod:

[link]

A fonott dróttal helyettesítheted a ketrec vékony egyenes kis pálca szerű rúdjait, és kis szögekkel oda tudod erősíteni a fa alapvázhoz.

Ha megnézed a képet láthatod, hogy kis reteszek vannak rászerelve, ezeket apró csavarokkal v úgyszintén szögekkel rögzítheted.(Mindig van bennük ilyen kis lyuk/furat ahova ezeket beteheted.)

Az összeillesztés pedig több részből történik, tehát mintha keretek lennének, amiket egymás mellé raksz egy téglalap mentén.

AZ aljára ne rakj fát, mert elrothad a malac pisijétől, meg kajájától. Úgyhogy oda pl rakhatnál fémet , mondjuk egy lemezt. De meg kell hajtani, hogy bele tudj tenni némi forgácsot. Ha a tetején hajtasz egy 2-3 cm széles részt minden oldalon, oda be tudod csavarozni a fát, ha az alsó deszkára/fára/keretre is teszel lyukakat, meg a fémbe is belefúrsz előzőleg.

Arra is figyelj, hogy a drót ne legyen hajlítható, hogy nehogy elszökjön a kedvenced, és h rá tudj tenni egy csepegtetős itatót.


Ez lehet kicsit bonyolult, de lerajzolom, ha így nem érted :)

2016. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vegyél példát normális "ketrecről"... [link]

Aztán alkoss hasonlót. Hozzávalókat találsz obi meg ilyesmi helyeken.

2016. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt van egy pár tengerimalac ketrec:

[link]

Gyűjts ötleteket, csak néhány deszkát kell összeeszkábálni, nem bonyolult.

2016. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Most nem akarom az ördög ügyvédjét játszani, de szerintem milliószor jobban jársz a bolti ketreccel, mintha otthon barkácsolnál. Mivelhogy azokat sokkal könnyebb takarítani a műanyag alj miatt. Persze ha van jó sok időd, akkor csinálhatsz pozdorjából is aljat, de szerintem nem éri meg, baromira nem higiénikus.
2016. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nincs igazad. Ha saját maga építi a ketrecet, akkor jobban jár ő is és a malac is. Nagyobb, olcsóbb és takarítani is roppant egyszerű. Nyilván nem fa aljat kell neki csinálni, illetve ha az is, be kell vonni pl. PVC-vel, ami ugyanolyan egyszerűen takarítható, mint a bolti ketrec. Sőt, jobban, mert a bolti ketrecek többségének alja bordázott, amibe könnyen beleragad a kosz.
2016. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a bolti ketrecek kicsik,drágák és rondák.

ellenben amit a 6# linkelt, azoknál akkora a méret,amekkorát akarsz és nem drágább, mint a bolti ketrec. és szerintem nagyon esztétikusak, nincs olyan börtön feelingje, mint egy bolti ketrecnek. és a malacoknak is jobb lesz,több helyük lesz , több berendezésük befér stb. de én főleg a méret miatt választanám a házi barkácsot.akkorát csinálsz,amekkora helyed van. míg a ketrec mérete adott.

[link]

[link]

[link]

van egy kis különbség! :) az első szép tágas, ingergazdag.míg a magyaroknál kedvelt ketrecek szerintem kimerítik az állatkínzás fogalmát.

gyerekként nekem is pici, a kereskedésben ajánlott ketrecem volt a tengerimalacnak. aztán felnőttem,utánaolvastam.. és rájöttem,hogy hibáztam.. házilag csináltunk nekik helyet, teljesen más..

sokan azt mondják,hogy nem szellőzik, mivel az oldala zárt. de felül nyitott, rendesen szellőzik szerintem.

nekünk egy 1,5mx2m alapterületű helyük van most. hasonló, mint amit linkeltem,csak nincs az oldalán plexi/üveg .hanem tömör fa. nem olyan nehéz takarítani szerintem. és megcsinálni sem volt egy agysebészet. a párommal csináltuk közösen. kb 10 ezer forint volt az anyagköltség. de nem a legolcsóbb helyről vettük a bútorlapokat.. ha bútorlapszabászatból vesszük,akkor biztos olcsóbb lett volna. de akár régi asztalt is át lehet alakítani. sok videó van erről a youtubon,ott nézz szét.

2016. aug. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
[link] ebből kiindulva akár nagyobb fiókot vagy ágyneműtartót is át lehet alakítani. ha van egy felesleges ágyatok,akkor az ágyneműtartóból nagyon jó kis hely lenne, nem is sokat kell rajta alakítani. (mert a képen elég kicsi a fiók,de jó ötletet adott)
2016. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!