Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Brutálisra nott tengerimalac...

Brutálisra nott tengerimalac körmök?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm nekem adta a malacait, mert nem ért ra velük foglalkozni. En viszont nem tudtam, hogy körmöt kell nekik vágni, viszont brutal hosszúak es vastagok. Az állatok meg nem igazán kézhez szokottak. Hogy vágjam le es mivel?
2016. aug. 3. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Karmok.

Szerintem vidd el állatorvoshoz, ő majd megmutatja neked, hogy milyen csipesszel, hogyan vágd nekik, különben belevághatsz nekik, az pedig vérzik/fáj.

Ha pedig kézhez szeretnéd szoktatni, azt csemegével tedd (kösse pozitív élményhez hogy kézben van)

2016. aug. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vészes dolog körmöt vágni nekik, ha az nem pigmentált (tehát átlátszó). Alatta látszik akkor, hogy hol kezdődik az a rész, amibe nem szabad belevágni.

De a malac nem nagyon szeret pacsit adni, nehezen tolerálja, ha megragadják a lábait, erre készülj fel. Fészkelődni fog, s mivel idegen vagy neki, talán harap is. Emiatt, meg a körmök vastagsága miatt lehet, hogy most tényleg érdemes állatorvosra bízni a feladatot.

2016. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Orvossal vágasd le, főleg amíg még nem vagytok jóban.

Engedd ki őket a szobában,, mi pl elkerítunk nekik egy nagy részt a ketrecük körül hogy ne menjenek be a polc,kanapé alá, aztán ha beülsz közéjük és nem mozdulsz egy udő után odamennek megnézni téged :)

Ja és ha kézbeveszed és rágcsálja a kezed, azt jelenti nagyon gyorsan tedd le mert ezt nem akarja és harapni fog.

2016. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan nagy és hosszú akkor inkább vidd orvoshoz, ő a legkisebb kárt okozva fogja levágni, és tudja hogy mit csináljon ha erősen vérzik.

Utána a rövidebb karmokat már otthon is vághatod, de az is két emberes munka. Csak egy jó karomvágó kell hozzá meg türelem:)

2016. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi, es milyet érdemes? Sima koromcsipesz jo lehet? Eleg erős? Valaki mondta a metszőollót...
2016. aug. 3. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kell metszőolló, egy lábra való körömcsipesz (nagyobb, hosszabb, nagyobb erőt fejt ki) bőven elég.
2016. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vasorr válasza:
Van kifejezetten malacnak, nyúlnak való olló amivel le lehet vágni a körmét én 1000 ft vettem.
2016. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!