Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl (nőstény) ivartalaní...

Törpenyúl (nőstény) ivartalanítása témában van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon aranyos törpenyuszink: Luna. 7 hónapos lehet kb, nagyon piciként hoztuk haza barátnőmmel és eléggé a szívünkhöz nőtt. Teljesen szobatiszta, nagyon okos jószág. Hallgat a nevére, nagyon barátságos, rengeteget foglalkozunk vele, igazából az estét leszámítva egész nap a lakásban bandázik (megtanulta hova szabad menni és hova nem, nem rágicsál semmit, csak a lábtörlőt, de azt hagyjuk neki). Belém szerintem totál szerelmes, folyamatosan követ, még a wc-re is, ha zuhanyzok, addig ott ül a fürdőben míg ki nem jövök, utána körbeugrál puszilgat egész nap lábamat nyalja és túrja a fejét hozzám és a hasamon is elalszik sokszor (páromat is szereti de nem ennyire).

A probléma az, hogy pár hete elkezdte nagyon védeni a ketrecét, konkrétan ha kaját akarunk beadni, vagy csak arrafelé nyúlunk akkor morog, nekiugrik a rácsnak, kezünknek, tiszta idegbeteg lesz. Ha kijön akkor megint nagyon barátságos, mintha mi sem történt volna. Több orvost is felhívtunk az ivartalanítást javasolták több okból is, valószínűleg meg is ejtjük a dolgot hamarosan egy profibb orvosnál.

A kérdésem igazából az lenne, hogy valakinek javult a helyzet az ivartalanítás után? Sokan riogatnak azzal, hogy ha nincs ivartalanítva, akkor a nőstény elkezdi kiszélesíteni a területét és később már a nappaliban és máshol is támadni fog; ezt (és a betegségeket) szeretnénk elkerülni. Szóval nyúltartóknál javult a helyzet a beavatkozás után?



2016. aug. 5. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy nem ideillő.De hol vetttétek?(tenyészet)
2016. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen, teljes mertekben elmult nala ez a viselkedes, ugyhogy mindenkepp ivartalanitassatok szerintem:)
2016. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyszerű, komolyan már "félünk" a ketrecéhez menni. Most reggel is fentről csak beszórtukkaját annyira morgott. Értem én, hogy az az Ő birodalma, de ne harapja meg a kezet, ami enni ad neki...


Egy ismerőstől vettük, neki van sját tenyészete, állatorvos, de időközben külföldre került az illető, nem foglalkozik nyulakkal itthon :(

2016. aug. 6. 08:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is ivartalaníttattuk Luna nyuszinkat, és szinte minden tünet megszűnt. :) Mondjuk ő nagyon morgott és hisztis volt, belém volt szerelmes és sokszor pározni is akart volna velem... Nagyon védte a területét, ebből már csak minimális maradt meg. 1 éves kor alatt akartuk ivartalaníttatni, de meg akartuk várni az őszt, hogy a nagy meleg és a műtét ne viselje meg együtt, így 1 éves és 2 hónapos volt a műtétkor. Az Exopetben műtötték, minden rendben volt, csak ajánlani tudom őket, kifejezetten exotikus állatorvosok dolgoznak ott :)
2016. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!