Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel jár egy-két hörcsög...

Mivel jár egy-két hörcsög tartása?

Figyelt kérdés
mit kell venni nekik (ketrec, meg a többi)? mit kell enni adni nekik? és egyáltalán milyen?
2010. ápr. 18. 18:52
 1/8 anonim válasza:
50%
Ketrec vagy terrárium,mókuskerék,forgács,magvak(lehet kapni a kisállat-kereskedésekben).Én ezen kívül szoktam nekik adni almát vagy répát.Nagyon helyes állatok,de bizonyos szaguk van és törődést igényelnek,rendszeresen kell tisztítani a helyüket.
2010. ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én vettem neki egy nagy ketrecet,forgács van alatta amiben eltud bujni tehát betudja magát ásni meg fontos hogy olyan háza legyen aminek az alja nem a ház hanem a forgács...K betűs zöldségeket,gyümölcsöket ne adj neki mert felpuffad tőlük és meghal. Ilyen mókuskerék féleség is van bennt neki ami höriknek van. Fontos a napi zöldség ill. gyümölcs meg hörcsög kaja. eddig 3-om hörim volt 4évig birták:)
2010. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van hörim!vettem neki önitatót, mert vizre is szükségük van!Fogkoptató is hasznos!(kisállat ker.ben tudsz venni) ha 2 hörit veszel és nem akarod, h szaporodjanak vagy össze kapjanak akkor jobb ha külön ketrecben tartod őket!3hónaposan már ivarérettek!!!
2010. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És össz-vissz körülbelül mennyibe kerül??? (hörcsöggel ketreccel, mindennel együtt???)
2010. ápr. 18. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem ezek vannak és ennyibe kerültek kb.


ketrec:5500

itató:1500

mászófa a ketrecbe:800 (aztán miután szétrágta már a természetből gyűjtve pótoltam)

odú:700

forgács:200

kaja:500

rágóka:400

finomságok:300


én ennyivel indítottam amikor megkaptam a hörcsögömet.

A havi fenntartása 1500Ftba belefér.



ennivalója:

Magkeverékek: kukoricát, napraforgómagot, búzát, egyéb magvakat, lucernarudacskákat, szárított zöldséget, “hörcsögsütiket” tartalmaz. Minden nap egyszer adnunk kell belőle kisállatunknak.


Zöldségek: paradicsom, uborka, saláta (ebből csak nagyon keveset), brokkoli, és egyéb zöldségek. Kerüljük a növény zöld részeit! Naponta egyszer adhatunk belőle állatunknak. Előtte mindig alaposan mossuk meg és szárítsuk meg őket!


Gyümölcsök: alma (legajánlottabb), minden másból csak épp egy egészen kicsi darab engedélyezett! Kerüljük a zöld részeket, a savas gyümölcsöket (pl.:narancs), banánból se adjunk neki sokat.


Lisztkukac: napi 1-2 lisztkukac hozzájárul az optimális fehérjebevitelhez.


Szabadon termő növények: adhatunk kedvencünknek pl. tyúkhúrt, lóherét, zsályát… persze mindezt alaposan megmosva, megszárítva. A mérgező, ill. nem mérgező növények pontos listáját szakkönyvekben találhatjuk meg.


Egyéb: a kisállatboltokban kaphatunk mindenféle “hörcsögnyalánkságokat”, szárított zöldségeket, vitamintablettákat. Ezekre nincs feltétlenül szüksége kedvencünknek.


Vízigény: olykor elegendő a mindennapi lédús gyümölcs, de mindig legyen a terráriumban friss víz, akár használja az állat az itatót, akár nem.



a hörik nagyon jópofa kis állatok. az enyém szereti ha símogatom, kiveszem, de ez szoktatás kérdése. csendes nem csap nagy zajt. szeret mászkálni, szimatolni.

2010. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két hörcsögöt nem szabad egy helyen tartani, mert állandóan verekedni fognak, a hörcsög magányos állat. Különböző neműeket is csak a párzás idejére szabad egy helyre rakni, utána külön kell tenni őket! Szóval egy terráriumba/ketrecbe csak egy hörcsögöt tarts.
2010. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólóval! Nekünk is volt együtt két hörcsög és mindig összeverekedtek! Nem szabad, csak egyet tartani egy helyen!!!
2010. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 20. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!