Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ketrecben, terráriumban...

Milyen ketrecben, terráriumban, akváriumban, stb tartható állatok vannak? Ti mit tartotok otthon?

Figyelt kérdés

Időnként fölmerül bennem, hogy jó lenne házi állatot tartani, főleg akkor, ha egyedül élek egy ideig egy lakásban. Házi kedvencre gondolok, nem haszonállatra. Ugyanakkor nem tartom jó ötletnek a kutya, macska és hasonló állatok lakásban tartását.

Ezért érdekel az, hogy vannak-e olyan állatok, amik tarthatóak kis zárt térben (ketrec, terrárium, stb) úgy, hogy szinte soha nem veszem ki onnan. Olyan állatot keresek, ami nem jár sok macerával, nem szedi szét a lakást és akár egyedül is hagyhatom legalább két napra.

Külön érdekelnek a nem vizi és külön a vizi élőlények.

Halakat akváriumban tartani mennyire bonyolult?



2016. aug. 8. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan állat nem igen van ami legalább két napig kibírja evés nélkül.Csak kígyó esetleg.Annak egy héten egyszer kell enni adni.De azt nem mondanám házi állatnak.

Halakkal nincs sok gond.Azt tudom ajánlani.

2016. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem inkább a hüllők
2016. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rágcsálókat semmiképp!!
2016. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen óriás csiga. A pontos megnevezését nem tudom
2016. aug. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a teknős jó választás lehet. felnőttként heti 2 etetés bőven elég nekik. szóval nem gond,hogyha magára hagyod pár napra majd. és annak is megfelel a leírtak alapján,hogy nem kell kivenni, nem szedi szét a lakást.

viszont annyi negatívuma van a teknőstartásnak,hogy drága a kezdőfelszerelés és nagy helyet igényel. én a pézsmatekit ajánlom, ő nem nő annyira nagyra. egy 80-100 cm hosszú akváriumban jól elvan felnőttként is. míg mondjuk egy ékszerteknős a dupláját igényli. (minimum) és hát igen, az elején pénzben van, mire mindent beszerzel. de utána havi szinten olcsó a tartása. mi pl előre megveszünk kiló fagyasztott halat. hónapokig elég, nem kell rá költeni semmit. és élő halakat is tehetsz be hozzá. ha érdekel olvasgass utána:)

más állatot nem tudok,akit annyira magára tudnál hagyni.az emlősöket minden nap kell etetni/itatni,úgyhogy ők kiesnek. esetleg más hüllőt tudok még ajánlani,olvasgass utána melyik szimpatikus.

2016. aug. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5# vagyok. ha teknőstartásra szánod magad,akkor gondold át előtte azért,hogy képes vagy -e ellátni őt több évtized múlva is? mert a teknősök tényleg nagyon sokáig élnek,ha jól vannak tartva. akár az unokáid is gyönyörködhetnek majd benne.
2016. aug. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
FONTOS: NE KERESKEDÉSBŐL VEGYÉL,HANEM TENYÉSZTŐTŐL!!
2016. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno egy mini akváriumban (persze nem víz hanem föld volt benne) volt egy pillangólárvám. Bedobtam neki egy csomó levelet és órákig néztem ahogy eszik. Persze ezt nem lehet az év minden napján tartani, mert bebábozódik, de ha egyedül érzed magad kezdésnek nem rossz és a kertben biztos kapsz. :)
2016. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%

Szia!

Én mindenképpen a madárpókot javaslom, történetesen a Brachypelma Smithit. Gyönyörű állatok, és akár egy hétig is kibírják kaja nélkül, vedlés előtt van, hogy egy hónappal sem esznek. Csupán arra kell figyelni, hogy a páratartalom megfelelő legyen. Kivenni sohasem szükséges.

2016. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!