Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért élénkül fel este a...

Miért élénkül fel este a tengerimalac?

Figyelt kérdés

Ketten vannak, nappal meg sem moccannak, este be sem áll a szájuk és rohangálnak.. Most érkeztek nemrég, az egyik 6 a másik 5 hetes (lányok). Ez mostantól mindig így lesz, vagy csak a kezdetekben? Lehet ennek valami kiváltó oka? Megelőzési tippek esetleg?

Köszi a válaszokat.



2016. aug. 9. 06:01
 1/8 anonim ***** válasza:
elvileg pont fordítva kéne lenni. de nem törvényszerű, nekünk is van,hogy nappal kevésbé aktívak,este meg még rákapcsolnak. meg szerintem még kicsik, idővel lehet változni fog és inkább nappal lesznek aktívabbak:)
2016. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megelőzés? Miért zavar, ha jól érzik magukat? Vagy az a bajod, hogy nem írták meg a házi feladatukat?
2016. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán azért zavarja, mert nem tud aludni? :D tök jogos, én is kivagyok, amikor a két malacomra hajnali 4kor jön rá a bunyózhatnék. Szerencsére ez csak háromhavonta egyszer fordul elő.


Kérdező, a kaját lefekvés előtt add oda nekik, az segíthet. Az enyéim csak este kapnak tápot és zöldséget, és úgy bezabálnak hogy utána éjjelre kiütik magukat. A tieidnek mehet napi kétszer is a kaja, mert még picik, de egész nap ne legyen előttük.

2016. aug. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyéim már idősebbek, négy évesek, két kis pasi, ők is kicsit lassabbak napközben, szerintem egyértelműen a meleg miatt. Estére felélénkülnek ők is. Megfigyeltem náluk, hogy rövidebb szakaszokban pihennek. Néha nappal is szundiznak kicsit és hajnalban is ébredtem már fel a berregésükre.
2016. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tápnak, szénának és víznek mindig kell lenni előttük. Nem kutyák, hogy napi egyszer kétszer kapjanak enni, hanem rágcsálók.

Nem lesz ez mindig így, az enyéim felvették az én ritmusomat. Ha én alszom akkor ők is. Amíg fel nem kelek addig csendben elvannak.

Az is sokat segít ha napközben 2-3 órát kivannak engedve a szobában.

Én is javaslom, hogy este lefekvés előtt adj nekik zöldséget/gyümölcsöt.

2016. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A tengerimalac éjszakai állat, minta legtöbb rágcsálò.

Csak ha sokat vagy mellette nappal, akkor nem tud aludni, így nem lâtod, hogy nem csak pihen, hanemaludni akarna. Pláne ha többen vannak együtt

2016. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha lefárasztom őket nappal, nyugodt az éjszaka.. Illetve nyugodtabb.:)

Az utolsónak azért üzenem, hogy a tengerimalacok nappali állatok!;)

2016. aug. 11. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, gondoltam nem kell ragozni, hogy kaja alatt a zöldséget meg a tápot értem.
2016. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!