Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma vettem meg a kis hörcsögöme...

Ma vettem meg a kis hörcsögömet. Mennyi idő még megszelidül?

Figyelt kérdés
Mert amikor felé megyek a kezemmel, akkor mindig szökik amikor meg felemelem, akkor mindig kiesik, mert annyira ki akar szabadulni, hogy kiugrik. Amugy teljesen kicsi, azt is alig állapitották meg, hogy fiu e vagy lány. Tehát mennyi idő amig megszokja a ketrecet, az ottani kaját, a vizet, meg főleg engemet? Mellesleg nem nagyon eszik és iszik egyenlőre. Sőt, inni még nem is ivott. Ez azért van mert nem éhes, vagy mert fél, or what? :0

2016. aug. 10. 14:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy bánsz vele. Ne zaklasd. Vannak amúgy hörik, amik sosem lesznek szelídek, azaz nem harapnak vagy ilyesmi, de nem maradnak meg kézben. Más hörik meg egyből kezesek. A jellemüktől függ.

Inni ritkán szoktak, nagyon keveset. A zöldségfélékből többnyire elég folyadékot nyernek. Persze ettől még legyen előtte mindig friss víz.

2016. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Finom falatokkal kell ovatosan csalogatni mig megszok lehet pár hét de lehet több hónap is

Ne emelgesd csak adj neki finom falatokat és először csak simogasd és utána fokozatosan foghatod meg türelem.

Inni azért nem iszik mert fél nagyon

Milyen idős?

Ketrece vagy terráriuma van?

Mekora?

Bármi kérdésed van irj privibe.

2016. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Hörcsögnek nem kell vizet adni(nem is szabad) a kajából veszi magához a neki kellő vizet(sárgarépa, káposzta, egyébb zöldségekből)

sokat kell kézbe venni, játszadozni kell vele és akkor megszokja az embert és teljesen szelíddé válik.

Bár van olyan hörcsög aki szeliden is kicsit harapós marad(személyiségük van).

érdemes néha mikor van időd vele foglalkozni kivenni a ketrecéből és egy asztalon vagy bárhol kicsit szabadon engedni, persze figyelni kell rá nehogy beszaladjon valami bútor mögé mert onnan kiszedni nagyon nehéz.

Ha szabadon szaladgálhat picit akkor utána éjjel nem virgonckodik annyit a ketrecben!

kaját ugy kell neki adni hogy fele magvakból fele friss zöldségekből álljon, és akkor víz nem kell neki egyáltalán.

2016. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Honnan vettél ekkora butaságot, hogy a hörcsögöknek nem szabad vizet adni? A víz létfontosságú. Van, amelyik höri alig iszik pár cseppet, de van, amelyik sokat iszik. Mindenesetre kell állandó, friss víz a zöldségfélék mellé, ami egyébként nem az étrend fele, hanem kisebb része.
2016. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát az enyém ezek szerint nem nagyon szeret kézben lenni, de egyáltalán nem harapós. Néha "oridtva visit" amikor nagyon akarja, hogy hagyjam, de akkor se harap, és eddig semmit se harapdált. Enni eszik néha néha egy két falatot, meg betettem hozzá egy darab almát, de azt mondjuk csak megszagolgatta, de egyáltalán nem eszi.
2016. aug. 10. 14:45
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Ja és ponthogy nem kellene sokat fogdosni, legalábbis nem úgy, hogy kiveszed, ha kedved tartja. Ha alszik, ne ébreszd fel. Ha ébren van, akkor nyújthatod a kezed, ha már megbarátkozott veled, odamegy, kiveheted. De sose megragadd és úgy vedd ki, mikor ő nem akarja.
2016. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Amugy a zöldséget és gyümölcsöt érdemes inkább a tálkába tenni, vagy a magokat? Nekem most a magok vannak a tálkájába és a gyümölcs van kint a forgácsban.
2016. aug. 10. 14:48
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

4 es...


Nekem kb 10 évig voltak arany hörcsögeim

Soha nem adtam nekik vízet.

És képzeld sose haltak szomjan.

Neked volt már hörcsögöd vagy csak a pofád nagy itt, azt fingod nincs az egészről?

2016. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A höriknek KELL VÍZ!!!
2016. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! látogass el ide:

[link]

2016. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!