Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elegem van!! Segítség! Hogy...

Elegem van!! Segítség! Hogy győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos törpenyuszim.Az elején nem voltunk tisztában a táplálásával aztán meg elolvastam a nyuszinfót meg itt a gyakori is olvasgattam a témával kapcsolatban.A nyuszi a nagyanyámnál van, mivel mi nemhogy 2 négyzetmétert hanem egy métert se tudunk neki biztosítani.3 hónapos koráig tápot kapott, de utána olvastam hogy mennyire káros a táp, így elhagytuk azt.Ezután fokozatosan át akartam szoktatani a zöldekre, de a nagymamám a mai napig csak sárgarépát ad neki, hiába mondom hogy az nem jó, és változatosan etesse.A szomszédok a nyuluknak tápot adnak enni és szénát, semmi mást( 6 éves a nyúl) és most folyamatosan azzal jönnek hogy tápot kéne adni a nyuszimnak, mert a szomszédok is azt adnak a nyúlnak.Hiába magyarázom nekik hogy a táp EGÉSZSÉGTELEN és FELESLEGES a nyuszi számára, ők csak azt hajtogatják, hogy ,,az állatkereskedésben az eladó is mondta hogy tápot kell neki adni, mert abban vitaminok vannak".Ma a fűnyíróval lenyírt, megszáradt füvet akarták odaadni neki.Elolvastattam velük a nyuszinfón a táplálást de akkor is kitartanak a táp mellett.Folyamatosan a fejemhez vágja a nagymamám hogy akkor tisztítsam ki minden nap én, és gondozzam.Mondtam neki hogy mivel nem engedik hogy nálam legyen a nyuszim, nem tudom minden nap ellátni.Ha ottvagyok és mondom hogy kitakarítom mindig azt mondja hogy én azt úgyse tudom úgy megcsinálni ahogy neki jó.Minden szabadidőmben amikor csak tehetem egyedül átmegyek járművel meg földalattival Pestre és foglalkozom a nyuszimmal.Nagyon elegem van ebből a vitából.Mielőtt szóvá tennétek IGEN, EGYEDÜL VAN A NYUSZI, mivel szerintük nem kell neki társ, és úgy is csak bántaná a kisebbet.Szülinapomra egy társat kértem mellé, de nem hiszem hogy kapok.Hogy győzzem meg őket???Bármilyen NORMÁLIS tanácsot, és választ szívesen fogadok.Aki viszont nem tud normálisan válaszolni kíméljen meg.Így is nagyon mérges vagyok, hát még ha ennél is jobban felidegesítenek.Várom a válaszokat!
2016. aug. 11. 16:50
1 2 3
 1/24 Tewo válasza:
13%
nekem van egy oroszlánfejú törpenyulam, csak szárazz növényekkel etetjük. egyedül van de semmi baja, már 2 vagy 3 éves
2016. aug. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tipusu emberek en csaladomba is... Legjobb az lesz ha majd onalosodol es magaddal viszed a nyuszid...
2016. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát igen.Csak a baj az hogy addigra a nyuszim már 6 éves lesz, és kb.elcsesztük az életét.
2016. aug. 11. 17:01
 4/24 anonim ***** válasza:
Mast nagyon sajna nincs mit tenned, ez van.. :o nincs valaki akire szamithatsz, valaki mas rokon?
2016. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
27%
Van egy ismerosom, akinek ilyen nyuszikaja van, szinten egyedul mar harom eve es semmi baja, szoval ugy gondolom, hogy amig ebben sem tudtok dűlőre jutni a csaladtagokkal, addig semmiképp ne kérj melle masikat. Ugy hallottam az ismerosomtol, hogy ez a nyuszifajta valoban nem teljesen mindenevo, mint a normalis hazinyul (mar ugy ertem, azzal sem. szabad mindent, de törpe társával meg annyit sem). Esetleg tehetnel annyit a haziallatert, kis baratodert, hogy zsepenzbol, ha kapsz, akkor veszel neki finomságokat, változatos dolgokat es amiket gondolsz, hogy a nagyidnak csak odaadnia kelljen neki. :)
2016. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán.Talán a keresztapám(anyukám testvére) de hozzá nem engedik a nyuszit, mert nincsenek jóban vele.Úgyhogy ez is kilőve.😩
2016. aug. 11. 17:08
 7/24 A kérdező kommentje:
Ja köszönöm #5.Arra gondoltam hogy amikor elkezdődik a suli, útba esik egy Lidl és bevásárlok neki zöldségeket és gyümölcsöket.Talán akkor kegyeskedik neki odaadni.
2016. aug. 11. 17:12
 8/24 anonim ***** válasza:

meg kéne értetned velük,hogy a kereskedőnek az a célja,hogy eladjon. nyilván nem fogja megmondani az igazat a tápról,mert akkor nem tudja eladni.

annyit tudsz tenni,hogy minden egyes alkalommal szólsz érte és kidobálod a tápokat és viszel neki helyette zöldeket meg szénát.idővel beletörődnek majd, elvégre olcsóbb megoldás, mint a táp.

és a társ is tényleg fontos lenne neki. de én is azt javaslom,hogy először a táplálását beszéljétek meg, addig ne vegyetek magatokhoz új nyuszit, amíg ez nem oldódik meg.

és vigyél pár rendes cikket a nyuszik tartásáról a családnak. a nyuszinfó pl teljesen jó, érthetően le van írva mit miért kell csinálni. de itteni válaszokat is megmutathatsz,van 1-2 válaszoló aki mindig nagyon korrektül leírja mit kell csinálni,hogy kell tartani:)

2016. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Ezt is próbáltam már de nem veszik tudomásul.
2016. aug. 11. 18:07
 10/24 anonim ***** válasza:

Ne bolti zöldeket vegyél, hanem egy mezőféléről szedj növényeket, azt vidd és azzal etesd. Az enyémek pl. csak friss növényeket kapnak emg pár zöldséget és gyümölcsöt. Tápot soha. Szénát sem igazán esznek, de van előttük. Soha nem volt semmi bajuk, egyszer volt bolhás az egyik. Ennyi. Kettő 10 éves, egy 8, egy pedig most volt pont 11. Szerintem ebbe a korba igenis belejátszik, hogy mit esznek, hogy nagy a helyük, együtt vannak, boldogok és persze jó helyről származnak.

Szóval vidd a zöldet, dobd ki a tápot. Nyilván leszúrnak majd érte, de előbb utóbb megunják, hogy kidobálod a dolgokat.. majd rájönnek, hogy a növények ingyen vannak. Ráadásul a természetben is ezt eszik. Világíts rá erre. A vadonban sincs táp (sőt széna sem). Ilyeneket nem esznek és nem ettek soha, tehát a szervezetük egyszerűen nem erre alakult ki.

És persze a társ is kéne.. min. 4 m2-en és napi 6-8 óra kienegdéssel.

2016. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!