Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsöggömb tényleg állatkín...

A hörcsöggömb tényleg állatkínzás?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a hörcsöggömb állatkínzás, ez igaz? Elengedni a lakásban nem nagyon tudnám a hörcsögöt, mert mindenhova be tudna bújni. Van kifutója, oda 1-2 naponta ki szoktam venni, de ott nem nagyon futkározik, csak a rácsot rágja, az sem érdekli ha beteszem oda a kezem... Gondoltam, hogy veszek neki hörcsöggömböt, és abban engedem ki. A kérdésem az, hogy nem lesz az egész lakás hörcsög kakival/pisivel tele? Minimum mekkora kell egy dzsunginak? Meddig lehet benne? Mi a jó/rossz benne?

2016. aug. 11. 18:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
24%
Egy dzsungáriai törpinek kicsi kell és maximum 10 percig mert nagyon hamar kifárad a kicsi teste. :)
2016. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Dzsungáriai Törpét nem csak 10 percig lehet belerakni a gömbe hanem fél órára rá van írva,hogy félóra az ajánlott.(: Enyém imádja.(:
2016. aug. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy veszek neki :) De nem lesz tele höri kakival a ház? :/
2016. aug. 11. 20:06
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Minimum 20 cm a dzsunginak, de szerintem ne vegyél. A hörcsögök 99%-a utálja, fél benne és csak ki akar szabadulni, azért fut. Csak uyge mi nem értjük az ő kommunikációjukat és nem látunk a fejükbe, ezért azt hisszük sokszor, élvezi.. Nos az, hogy fut benne, nem egyenlő azzal, hogy szereti is.
2016. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg állatkínzásnak mondható.
2016. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is marhaság és veszélyes is. A hörik ált. nem szeretik, csak a gazdájuk...
2016. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, állatkínzás. Ezért kell nagy ketrec és minimum 20 cm-es kerék a ketrecbe :)
2016. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hörcsögök is taníthatóak. Legalább fél napig ne legyen előttük semmikaja, majd kelts valami jellegzetes zajt (pl. celofáncsörgás) és jutalmazd őket nagyon kevés és finom kajával, pl. icipici diódarab. Ha ez működik a terráriumban megbízhatóan, akkor egy kisebb elkerített részen (pl. a szobában, rajztáblával) szintén éhesen kiengeded, és 10 perc rohanás után ugyanazzal a zörgéssel megpróbálod behívni. Ne légy türelmetlen, ha sok az inger, lehet, hogy első nap nem is megy oda a zörgésre. Kitartás!

(nekem közel 20 hörim volt egyszerre futtatva esténként a nagyszobában, remekül behívhatóak voltak).

2016. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as, ennek mi köze volt a kérdésremhez?
2016. aug. 13. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ugyan nem a 8. vagyok, de szerintem annyi köze van hozzá,hogy van más mód is,hogy ki tudd őt engedni,azon kívül,hogy a kerékbe kényszeríted.

én is annak a pártján vagyok,hogy legyen a helyén egy minimum 20 cm átmérőjú kerék. és kész. ha akarja használja. ne kényszerítsük zárt hörcsöggömbe. + veszélyes is, mert általában nem látnak ki belőle és neki rohannak a bútoroknak meg a falnak. volt már ebből halálos eset.én pl nem kockáztatnék.

és ami még nagyobb baj,hogy a legtöbb hörcsögkerék átmérője kicsi.

ha elég nagy helye van,akkor nem muszáj kivenni. én pl most újítottam be egy 100x50 cm alapterületű terráriumot a törpémnek. emellett feleslegesnek tartom kivenni, hiszen van helye bőven. amikor kivettem,akkor láttam,hogy stresszel, nem hiszem,hogy élvezte a kint létet.

2016. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!