Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a hörcsögöm, vagy csak...

Beteg a hörcsögöm, vagy csak szórakozik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt két hörcsögöm, akik sajnos 4 évesen meghaltak, öregek voltak.


Ma vettem két kis pici két hetes kislányt, és mindkettő kicsit hiperaktív, amit szeretek is bennük, viszont az egyik folyamatosan azt csinálja, hogy két lábra áll, és hátradől. És ezt egymás után 5-6x is megcsinálja. Most csak unatkozik, vagy valami baja van. Régóta tartok hörcsögöket, de ilyet még nem láttam.


Dzsungáliai törpehörcsögök egyébként.



2016. aug. 15. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

2 hetesen hogy van dzsungid??!! Kitalálom:

Kisállatkereskedés...

Ebből kiindulva nem sok jót hiszek rólad...

Valószínűleg a beltenyészetség miatt van. Túl sok a génhibája,az idegei pedig sz//ok

Ha 4 hetesek lesznek,vállszd őket szét!


Mekkora helyen vannak?

Mekkora a kerék (átmérő)?

Van fogkoptatója? (általában nem használják,de nekem mindig használták.)

Van csincsilla fürdőhomokja? (imádják)

Mivel eteted?


Ha ezeket megválaszollod,tudok neked segíteni,hogy nekik jobb legyen.


Legközelebb ajánlom az összes TENYÉSZTŐT!

2016. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen abnormális
2016. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

először is nem szabad őket együtt tartani.

másodszor is a hörcsögök nem "szórakoznak".

genetikai betegsége van, amiatt csinálja ezt.

sajnos a hörcsögöket eléggé túlszaporították, szinte biztos,hogy a szülei testvérek voltak és már azok is beltenyészettek voltak.

legközelebb ne vegyél kereskedésből hörcsögöt.. ezzel is támogatod az idióta szaporítókat . és a kereskedéseket,hogy árulják.

mindenképpen szedd szét a hörcsögöket,külön helyük legyen. még nagyon kicsik, úgyhogy a berendezéseket is eszerint csináld(kerekeket vedd ki és a magasabb mászókákat is még). kajaként pedig szintén az apróbb magvakat add. és célszerű terráriumba tenni, a kis hörcsögök simán kimásznak a ketrec rácsán

2016. aug. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Világ életemben kereskedésből vettem őket, nem is gondoltam, hogy ez rossz. Régen kb 10 éve tartok hörcsögöket, és először 10 éve vettem egy fiút, és egy lányt. Ezek itt nálam szaporodtak, és a 10 éves alomból az utolsó kettő két hete halt meg, és most vettem két lányt, hogy ne szaporodjanak, mert nem bírom nézni, ahogy megeszik egymást.


Ők akváriumban vannak, tehát kijönni nem tudnak, forgács van alattuk, és van egy mókuskerekük, meg pár kéztörlő, wc papír guriga. Magokat esznek, amit mindig az itteni kisállatkereskedésből veszek. Almát szoktam még nekik kicsire vágni. Azt mondták bent, hogy nyugodtan tarthatom őket együtt, mert testvérek. És valóban nem bántják egymást, igazából, amit én látok az az, hogy "játszanak" tekerik a kereket, egymásra fekszenek..stb

De az egyik furán viselkedik, mint írtam.


Fogkoptatójuk van

Fürdőhomok nincs, még soha nem használtam, de utánanézek, és veszek, ha kell :)

2016. aug. 16. 12:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Nos,én a Versele-Laga kaját ajánlom.

A homokot imádják ( benne hemperegni stb.) szval ha gondolod,betehetsz nekik,ha 3 hónaposak lesznek.

Itatójuk legyen,a kerámia tál praktikus,mert nem borítják ki.

A kereket vedd ki,3 hónaposan visszakaphatják.

Kerékméret MINIMUM 18-20 cm átmérő

Hely: MINIMUM 50•40 (javasolt magasság 30 cm/30+)

Tegyél be nekik tereptárgyakat,hogy ingergazdag környezetben éljenek.


A HÖRCSÖGÖKET NEMTŐL ÉS KORTÓL FÜGGETLENÜL,TILOS EGYÜTT TARTANI.


Igen,nagy baj az állatkereskedés.


Fehérje kiegészítőnek adhatsz:

Natúr joghurt,natúr túró,tejföl és élő/szárított liszt kukacot.


Zöldséget/gyümölcsöt minden nap kapjon


Facebookon a Hörcsög Imádók :) nevű csoportot ajánlom

2016. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Fürdő homok nem kötelező,de szeretnek benne hemperegni,valakinek pedig oda is végzi a dolgát.
2016. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Uhh, hát köszi a választ. Eddig mindig együtt tartottam őket, nem volt gond, együtt alszanak, szórakoznak egymással..stb. Egyenlőre még nem tudom őket külön venni, mert nincs másik terrárium.
2016. aug. 17. 01:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj,még kicsik. De 4 hetesen feltétlenül külön kell választani őket
2016. aug. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, tehát ha esetleg valamit már leírtak, bocsi.


Kezdjük azzal, hogy dzsugáliai törpehörcsög nem létezik. Amiről te beszélsz, az maximum dzsungáriai lehet.


Másodszor: két hetesen még csak épphogy kinyílt a hörcsik szeme, így nem hinném, hogy ilyen fiatal pockokat vettél. Négy hetes korukig ugyanis le sem lehetne őket választani az anyjuktól. Bár, kereskedésekben sok idiótaságot csinálnak az emberek sajnos...


Harmadszor: a hörcsögök magányos állatok, tilos őket együtt tartani, Még a látszólag egymással barátságosan viselkedő egyedek is egyik pillanatról a másikra egymás torkának tudnak ugrani, halálos sebet okozva ezzel. Szóval egy helyen egy hörcsög legyen.


A két lábra állás és hátradőlés idegrendszeri probléma. Ezt eredményezi a beltenyészet, amikor a szülők között rokoni (esetleg testvéri) kapcsolat van. Ahogy az embereknél is, úgy az állatoknál is létezik vérfertőzés. Ez sajnos annak egy "csodás" példája... Nem tudsz vele csinálni, ő fogyatékos hörcsög. Ettől még teljes életet él, viszont a vérfertőzöttséggel együtt jár az átlagnál rövidebb élettartam is, szóval akár fél évesen is meghalhat minden ok nélkül. Ezért érdemes tenyésztőtől hörcsögöt venni, ott ugyanis garantált, hogy nincs beltenyészet (a tényleges tenyésztők származási lapot is adnak, amiben több generáción keresztül vissza van vezetve az anyai és apai felmenők listája).


Az pedig plusz kérdést vet fel nálam, hogy miért nem vagy tisztában azzal, hogy egyedül kell őket tartani, ha régóta tartasz hörcsögöket? Ne haragudj, de ezek után azt a kérdést is feltenném, hogy mekkora helyen vannak, és milyen felszereléseik vannak? Mert ha a tartás első és legfontosabb része nem megy, szerintem a többivel is lehetnek gondok. Javaslom, hogy lépj be Facebookon a Hörcsög imádók :) csoportba, Magyarország összes híres tenyésztője tag, plusz rengeteg hobbitartó is van, akik szintén tudnak kérdezni és megosztani bármit, ami hörcsöggel kapcsolatos.


Nálam egyébként két dzsungi van (külön, egyenként 80*60 cm alapterületű helyen), itt van a kép a helyükről:

Edwardé: [link]

Gusztié: [link] (tudom, hogy pisis a fürdetőhomok, de fényképezés után takarítottam)


10 éve tartok dzsugikat, ha bármi kérdésed van, írj.

2016. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam, hogy gyümölcsöt csak heti egyszer (de inkább ritkábban) kapjanak, mert a dzsungik cukorbetegségre hajlamosak!!! Így inkább csak zöldségeket adj nekik! Itt egy tökéletesen összeszedett lista, hogy miket szabad adni nekik: [link]
2016. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!