Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim 2 évesen még szobati...

A nyuszim 2 évesen még szobatiszta tud lenni?

Figyelt kérdés
1 éve vettem egy nyuszit, akkor már 1 éves volt, elég furcsa kereskedésből hoztam, habár nem bántam meg. Ott nem volt szobatiszta, én szénát tettem alá otthon. Sose volt neki sarok ahová kakilt, mindig össze-vissza, a pisi egy helyre ment. Azóta volt egy betegsége, és mondta állatdoki szerezzek be egy sarokvécét probálkoztam h csak abba volt neki pellett, de 3 nap után feladtam a pisi itatkatást, bogyószedést, ecetezést stb. Olvastam valahol hogy több idő kéne neki, de félek hogy már nem lehet, kiskorába kellett volna hozzászoktatni.. Ne adjam fel, több idő kéne neki? Vagy már elkéstem ezzel?

2016. aug. 17. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Sosem kèső, csak kitartónak kell lenni. 3 nap után ne várj csodát.
2016. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Okés köszi, de kb. mennyi idő a normál? 1-2 hét?
2016. aug. 17. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyuszifüggő. De pl sokat segít az ivartalanítás is.
2016. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a másik dolog hogy nekem azt mondták hogy lány, amikor kiengedem a kezemet meg akarja bubulni..:D és morog is...ilyet csinál lány nyuszi??? raugrik kezemre morog szaglássza és stb....xD
2016. aug. 17. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég egyértelműen látszanak a heréi, ha bak. Nézd meg a lába között. Ha nincs, akkor nőstény.
2016. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak kioktatni de állatkereskedésből nem szabad nyuszit venni.Nem tudjuk honnan van, hogy egészséges-e, és gyakran a nemét sem tudják helyesen negállapítani.Szóval legközelebb tenyésztőtől vegyél nyuszit.Ivartalanítás segíthet a szobatisztaságon.És úgy többet él a nyuszi.Meg megszűnik az ivaros viselkedés, mert mondtad hogy morog rád meg ilyesmi.De a morgás a fiúk szokása.Na mindegy.

Sok sikert!

2016. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Direkt utána néztem honnét veszem a nyuszit. Megnéztem és lány.

Senkit nem akarok megsérteni de a tenyésztők se minidg szentek....Tőlük láttam már elég szép dolgokat.....

Kis kereskedésbe vettem ahonnan eddig nagyon jó állatokat kaptam. Most ez az én figyelmetlenségem volt, kisnyuszit jobb lett volna elhozni, bár figyelmeztettek hogy már 1 éves. Ez a kereskedés kb. 20 éve működik, én 10 éve oda járok :)

2016. aug. 18. 10:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen én is ismerek olyan tenyésztőt aki megeszi a nyusziajit.De általában rendesek.Persze vannak kivételek az állatkereskedésből is.
2016. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!