Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Töroenyuszisok, tapasztaltatok...

Töroenyuszisok, tapasztaltatok már hasonlót? Lehetnek ezek betegség jelei?

Figyelt kérdés

Van egy (kb.) 2 éves törpenyuszim. Az utóbbi hèten elkezdett hullani a szőre. Azt hittem hogy csak vedlik, de haponta két ökölnyj szőrt ki tudnék belőle fésülni. A feneke (csak ott vedlik) úgy néz ki, mintha megtépték volna. Nem csomókba hullik, de azért rémisztő ez a sok szőr...(holland t.nyúl)

Az utóbbi időben volt egy kis "betegsége" mert bolhás volt. (van 2 macskánk akik rá ragasztották) kipörkösödött a bőre egy foltban, de ez ki lett kúrálva+kapott cseppet. A macskák is folyton kapják a cseppeket, tablettákat, de a bolha ugyanúgy megmaradt bennük, amit a nyuszi is megint visszakapott. Mikor másodjára mentünk orvoshoz már oltást kapott bolha ellen. (ki lett takarítva az alom mindkét esetben) ezután pár héttel jött a "vedlés" és mint mindig, megfürdettem (sima vízzel hogy a szőrt lemossa) és fésüléskor mi akadt a fésűbe? Egy bolha! Szerencsére csak egyet találtam, de ezután jöttek a furcsaságok. Félénkebb és lustább lett, mint azelőtt, kevesebbet mozog. Bogyózik rendesen, de ezek lehetnek esetleges betegség tünetei? :/



2016. aug. 19. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen.Rák is lehet.Vidd el állatorvoshoz.Nem játék.
2016. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!