Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SEGÍTSÉG! Mit csináljak?

SEGÍTSÉG! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos oroszlánfejű törpenyuszim.Sokat olvastam itt a gyakorin, hogy a nyusziknak kell a fajtárs.Elhatároztam hogy szerzek mellé egyet.A szülinapom szeptemberben lesz.A szüleim ezért ,kérdezték hogy mit kérek szülinapomra.Előadtam a nagy tervemet.Semmi reakció.Aztán tegnap azt mondták beszélnünk kell.És azt mondták hogy teljes gőzzel azon voltak hogy vegyenek egy kisnyuszit.Már eltervezték az egész nyúlvásárlást meg minden.Aztán egy állatkereskedésben mesélte nekik az eladó hogy volt egy az én nyuszimmal egykorú lány nyúl, aki mellé betettek egy kis 6 hetes nyuszikát és a nagy megölte a kicsit.Teljesen elriadtak a szüleim.Beszéltek utána a tenyésztővel is.Szerinte nem kell a nyulaknak társ.Szóval van a nyuszimnak egy testvére (bak).Ennyit tudunk.Visszatérve az eredeti témára:Én is megdöbbentem.A szüleim leálltak ezzel a dologgal.Az én nyuszim nagyon területvédő és vadóc.Elbánna a kicsivel egy pillanat alatt.Ugye ivarérett, úgyhogy arra gondoltam hogy ivartalaníttatjuk ősszel, és szülinapomra meg összedobják a műtét pénzt.Variációk:

(Utána visszatérünk a dologra)

-Egy vele egykorút veszünk

-Megszerezzük a bak testvérét

-Veszünk mellé egy picit(hátha akkor nem fogja bántani)

-Egyedül marad(ez lenne a legrosszabb)


Mit tegyek? Melyik variáció lenne a legjobb?Légyszíves normális válaszokat írjatok hülyeségekre nem vagyok kíváncsi!


2016. aug. 21. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után egy ivartalanított nöstény nyuszi. Viszont az összeszoktatás hosszadalmas és néha kicsit ilyesztő. Az aki azt mondta hogy a nyuszinak nem kell társ valami szaporító lehetett.
2016. aug. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Vagyis nem írtad hogy milyen nemű a nyuszid. Ellentétes nemű a legjobb szerintem.
2016. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lány nyuszi.
2016. aug. 21. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

egy lány nyuszi mellé fiú nyuszit venni hatalmas ostobaság. szapora állatok. és igen, a saját testvérével is szaporodna. szép genetikailag hibás kisnyuszik lennének. gondolom ezt nem akarod. úgyhogy inkább ne vegyél hozzá ellentétes nemű nyuszit,főleg nem a testvért.

egy hasonló korú lány kéne mellé. összeszoktatni tényleg hosszadalmas lehet, de idővel megtérül a fáradtság. sokkal boldogabb és kevésbé agresszív nyuszik lesznek, mint ha egyedül tartod.

kell nekik a társ. az ivartalanítás sosem rossz ötlet. de célszerű mindkét nyulat ivartalanítani,akkor is,hogyha azonos neműek.

2016. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó.De mint már mondtam:IVARTALANÍTÁS után vennénk neki a társat.Így nem értem hogy jött szóba a szaporítás.Kértem hogy normális válaszokat adjatok.Neked nem sikerült.

Az első válaszolónak köszönöm, ment rá a zöld.

2016. aug. 22. 09:51
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Ivartalaníttasd a lány nyuszit, majd kapjon maga mellé egy lány vagy egy fiú nyuszit, de mindenképp legyen ő is ivartalanítva.


Tenyésztő olyat nem mond, hogy nem kell neki társ, inkább csak szaporító akkor. Kell neki társ.


Javaslom a nyuszinfo oldalt (erről is)

[link]

2016. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!