Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim folyton éhes. Ez...

A nyuszim folyton éhes. Ez baj? Valami betegsége van?

Figyelt kérdés
6 hónapos a nyuszim.Folyamatosan éhes, nem győzöm etetni.Kap mindent rendesen:(Mindig van előtte széna, kap reggel este egy kis tápot(Versele Laga Cuni Complate Adult, és kap naponta 3 féle zöldséget, kétbaponta levisszük a kertbe és akkor meg eszik füvet )Nem értem.
2016. aug. 22. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Normális, a természetben a nyulak naponta 30x esznek legalább... :)
2016. aug. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele...a növényeknek viszonylag alacsony tápértékük van, többet kell felvennie és többször.

Úgy, mint a lovak, ők sem poénból legelnek egész nap, ez olyan, mintha most kimennél a konyhába, megeszel két szelet kenyeret, és két perc múlva megint éhes vagy.

A nyuszik ráadásul az első kör bogyókat vissza is eszik, majd miután még egyszer áthalad a már egyszer megemésztett táplálék az emésztőrendszerben, aztán ürít.

Ajánlom, hogy olvasd el ezt, ha eddig még sajnálatos módon nem olvastál utána a témának.

[link]

2016. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Képzeld utolsó utánaolvastam.És mindent tudok az emésztőrendszeréről.Első válaszoló, köszönöm a normális választ.
2016. aug. 23. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha mindent tudnál az emésztőrendszeréről, akkor nem adnál neki tápot.

Érdemes ezt elolvasnod, erre az etetési módra lassan átállnod:

[link]

2016. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval erről fúj a szél.Ha tudni akarod, nem akartam tápot adni neki.Egy ideig kapott, aztán fokozatosan leszoktattam róla.Utána teljesen kikészült.Csontsovány lett, és folyton az ablakohoz nyújtózkodott, ahhol a tápot tartottuk.Így újra kap, de hangsújozom a LEGJOBB FAJTÁT.Még valami probléma?
2016. aug. 24. 09:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg olvastam a nyuszinfót.
2016. aug. 24. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne húzd fel magad, a nyuszinfósok megrögzött tápellenesek :) Én inkább az exotikus szakállatorvosunknak hiszek, aki szerint a jó minőségű táp (Versele Laga Cuni Complete) kis mennyiségben jó kiegészítője a szénának. Ő legalább ezt tanulta legalább 7 éven keresztül, nem csak az interneten okoskodik ;)


Én inkább ezt az oldalt ajánlom, ez összecseng az exotikus állatorvosok ajánlásával:

[link]

2016. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó.Végre egy normális válasz.Ment a zöld.
2016. aug. 24. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!