Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az nem baj ha a hörcsögöknek...

Az nem baj ha a hörcsögöknek estére kiveszem a kereket és csak napoal hagyom bent?

Figyelt kérdés

#hörcsög #kisállat #éjjeli tevékenység
2016. aug. 23. 01:00
1 2
 1/16 anonim válasza:
22%
Nem, nálam is úgy volt régebben.
2016. aug. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 KelemenVikii válasza:
19%
Szerintem nem baj,mondjuk nekem eddig 2 hörcsögöm volt és mindkettő éjszaka használta a legtöbbet a kereket. Én csak akkor vettem ki mikor már tényleg nagyon zavart.
2016. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
12%
Nem. Valamikor én is kiveszem, ha zavar alvás közben, ahogy tekeri. Amikor még egy másik volt neki, amit azóta sikerült szétrágnia, azt gyakran nappal is kivettem, mert elviselhetetlenül nyikorgott. De ez nem okozott nála gondot. Néha nem is árt elvenni tőle, az enyém időnként úgy nekiáll, hogy órákig vadul tekeri, és inkább kiszedem egy időre, mert még a tekerésbe pusztul bele.
2016. aug. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Anyám... a hörcsög ÉJSZAKAI állat.

Nem csak azért van bent a kerék, hogy ne unatkozzon szegényke, hanem hogy lemozogja, amit kell.

Nem elég, hogy be van zárva egy fa szom nyi ketrecbe, csak hogy szórakoztassa az embereket, még az elemi szükségleteit is megvonják tőle, mert ZAVARJA őket.

Kész röhej ez a világ, komolyan.

2016. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Előttem lévőnek van igaza. Pont, hogy éjszaka kell neki a kerék, ő akkor éli az életét.

Amit most csinálsz, azt kb. úgy képzeld el, mintha a szüleid letennék az ágyad mellé a tabletedet vagy a telefonodat, mikor elalszol, aztán mikor felébredsz, elvennék onnan...


Három megoldást tudok javasolni:

1. Ha zavar az éjszakai mozgása, ne tarts éjszakai állatot.

2. Vidd ki a ketrecet/terráriumot a szobádból. Ha csak éjszakára viszed ki, nem a legjobb megoldás, de még mindig jobb, mint ha egy szerencsétlen, kiszolgáltatott állatot megfosztanál az egyetlen mozgási és szórakozási lehetőségétől.

3. Vegyél neki egy futókorongot (running disk). Ennek gyakorlatilag semmi hangja nincs. Én a lukba, ahol a középső tengely csatlakozik, kentem egy kis körömvirág krémet, és így még a minimális kattogás is megszűnt. Csak akkor tudom, hogy a jószág használja-e, ha konkrétan odamegyek és megnézem. 990 ft volt...

2016. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Vannak hangtalan kerekek

Vehetsz korongot.

Kiteheted a ketrecét a szobából.


A HÖRCSÖG ÉJSZAKAI ÁLLAT! NAPONTA KB. 8 KM-T MEGY!


Minimum méretek:

Törpehörcsög: MINIMUM 18-20 cm átmérőjű kerék.

Aranyhörcsög: MINIMUM 28-30 cm átmérőjű kerék.

Törpehörcsög: 17 cm átmérőjű futókorong.

Aranyhörcsög: 30 cm átmérőjű futókorong

2016. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

egy újabb példája az önző emberi viselkedésnek..

a hörcsög éjszaka aktív. ezt nyilván tudtad amikor magadhoz vetted. éjszaka akár órákon át tekerik a kereket. ez van. nem szabad őket ettől megfosztani.. nappal hiába van bent,hogyha alszik..

annyit tudsz tenni,hogy éjszakára kirakod egy olyan helyiségbe a ketrecét/terráriumát ahol nem alszik senki, nem zavar senkit a zaj.

de lehet kapni hangtalan kereket is, azzal is érdemes megpróbálkozni.

és legközelebb vegyél nappali állatot akkor,hogyha ennyire zavar.

de tényleg ne vedd ki tőle éjszaka..szerencsétlent így is fogságban tartjuk , akkor legalább a mozgásigényét hadd elégítse ki

2016. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
bocsi,most látom,hogy mások is ezt írták..csak az első néhány hozzászólást olvastam el az előbb,azok meg hülyeséget írtak..
2016. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

És most képzeld el, nemcsak hülyeséget szólnak hozzá, hanem megkeserítik/keserítették egy pöttöm kis lény életét.

Borzasztóan fel tud húzni az ilyen.

Nekünk is volt hörcsögünk, helyhiány miatt gyakorlatilag a fejünk fölött hajtott éjszaka, mégis ráhagytuk.

A macskáink hajnalban játszanak, kölyökkorukban még a fejünkön is átrohantak miközben aludtunk, mégsem zaklattuk őket, a legnagyobb büntetés eddig az volt, hogy kitettük a szobából az előszobába a zajosabb játékaikat, ott püföljék.

Ha az ember éjszakai állatot fogad be, akkor ahhoz kell alkalmazkodni, nem lehet átnevelni nappali életmódba, vagy ha sikerül is, az az állatnak biztos, hogy nem jó.

De ugye az mindegy, hogy hogy érzi magát a jószág, mert úgyse tud panaszkodni!

2016. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem miért tart éjszakai állatot az akit zavarja alvás közben? Vagy akkor miért nem rakja ki az állatot egy másik helyiségbe?

Én egerekkel aludtam egy szobában, nekik is nyikorgott a tekerő. Babaolajjal bekentem a forgó részt, probléma megoldva. Aztán néha rágták a faházukat, na az tényleg hangos volt. Párna a fejre, sarokba befordulva aludtam tovább. Egy idő után meg lehet szokni ezeket a zajokat és aki aludni akar az tud így is.

2016. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!