Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem lehet csak 1 törpeny...

Miért nem lehet csak 1 törpenyulat venni?

Figyelt kérdés
Csak ezen az oldalon olvastam, hogy csak párban lehet őket venni, pedig a nyuszis oldalakon nem olvastam ilyet.
2016. aug. 28. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Miért ne lehetne csak egy? Én is csak egyet vettem és nagyon jól meg van .
2016. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
A nyuszis oldalakon gyakran marhaságokat írnak! Nyuszit csakis párban, mert társas élőlények. Éjszaka összebújva alszanak el, tisztogatják egymás szőrét, és párban nem unatkoznak. Ha te nem vagy otthon, és a nyuszi egyedül van a ketrecben, akkor halálra unja magát, de ha van egy társa, máris sokkal több mindent tud kezdeni magával. Úgyhogy ha nyulat akarsz, ne csak egyet vegyél, amúgy sem nagy költség mégegy nyuszi.
2016. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Hát mert itt ezt a fajta tartási módot terjesztik :). Máshol meg mást. Egyébként én 5 éve vettem nyuszit, Sehol nem írták /mondták, hogy nem szabad egyedül lennie. Pedig "neves" tenyésztőtől vettem, mégcsak nem is javasolta, hogy kellene mellé még egy. Szóval nem régóta ez a "módi". Nem vitatom, hogy társsal jobb lehet neki, de attól kiakadok, amiért utolsó állatkínzónak van beállítva aki csak egyedül tartja.

(lehet nyugodtan lepontontozni)

2016. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Jobb országokban mellesleg törvény tiltja, hogy egyedül tartsd az állatot. Ilyen tekintetben is le vagyunk még maradva nyugattól sajnos.
2016. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2016. aug. 28. 15:29
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Azért ez nagyban függ a nyuszi személyiségétől is. A mi nyuszink is egyke, nem véletlenül. Nagyon domináns viselkedésű az ivartalanítás ellenére is (ha nem simogatjuk, amikor jelzi, hogy igénye lenne rá, először kapar minket, majd harap), ráadásul annyira territoriális, hogy néha még minket sem tűr meg a ketrecén belül. Mostanában kisajátította magának a dohányzóasztalunk alját, így oda is csak akkor nyúlhatunk be, amikor nincs benn, különben morog és harap :D Állítólag a nőstény nyuszik hajlamosabbak erre a viselkedésformára. Szóval sok tanakodás után úgy döntöttünk, hogy nem hozunk mellé társat (még a tükörképét is támadja, ha meglátja, pedig az emberekkel kedves), vannak ilyen nyuszik, akik jobban szeretnek egyedül lenni. Viszont vannak kifejezetten társas igényű nyuszik is, így mellé érdemes társat venni, hogy boldogabb legyen. Szóval a gazdinak kell mérlegelnie, hogy milyen típusú a nyuszija!


Ezt a "külföldön a törvény bünteti"-t csak itt olvastam, szívesen vennék konkrét forrást (jogszabályt), hogy ezt honnan veszik...

2016. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Utolsóval teljes mértékben egyetértek! Én úgy vagyok vele amúgy, hogy inkább hallgatok azokra, akik tizenéve nyulaznak, családtagként tartják a nyuszijukat vagy éppen nyuszijaikat, és belátják, hogy minden nyuszi más- van amelyiknek van igénye társra, van amelyiknek esetleg nincs. Én a törpenyúl.hu-ról tanultam mindent a nyulakról, azért pl.arra az oldalra kijelenteni, hogy marhaságokat írnak a tagok, elég erős.
2016. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Mert a nyulak társas állatok, a szabadban sem egyedül élnek. Társaságban boldogok, mint a legtöbb állat. Ja, elvan egyedül is, úgysem fog nyafogni hogy szomorú és magányos... de attól még az hogy nem látod rajta.

Amúgy meg célszerű angol oldalakat olvasni nyúltartással kapcsolatban, Magyarország nagyon el van maradva minden téren... itt még a nyúlketrec is 100x50-es és sokak szerint ez elég... ja, elég is, mondjuk wc és etetőhelynek. De nem arra hogy abban éljen egy/több nyúl.

2016. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Én is úgy gondolom ahogy a #6-os mondja.Nálunk is ugyanez van.A nyuszink domináns és kicsit vadóc is.Ha megpróbálnánk betenni mellé egy társat, azonnal sebesre harapdálná.Én is úgy voltam vele, hogy mindenképpen szerzek mellé egy társat, de egy idő után rádöbbentem hogy egyáltalán nem örülne neki.végül is úgy döntöttünk hogy marad ő, ,,neki adjuk az összes szeretetünket" és ő marad a központban.Én is azt mondom hogy JELLEMTŐL FÜGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Persze az is egy más dolog, ha a nyuszikat eleve párban vesszük.Úgy kezdettől fogva együtt vannak, és egymáshoz szoktak.

2016. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

akik ezeket írják,hogy ne vegyél egy nyulat,azok jót akarnak csak. több tanulmány is készült ezzel kapcsolatban.azok is ezt mutatták ki,hogy társas állatok.igénylik a fajtársat,amit az ember ugye nem tud pótolni. önzőség egyedül tartani. nyilván elhiszem,hogy van olyan felnőtt nyúl,aki már nem fogadna be másik nyulat. de ha kiskorukban együtt hozod el őket(azonos neműek legyenek) akkor kb semmi esély nincs rá,hogy később ne viseljék el egymást.

szóval én elkerülném azt,hogy utólag kelljen összeszokatni őket. rögtön két kicsi testvért hoznék.

egyébként tényleg törvényben kimondják több országban,hogy nem lehet egyedül tartani . gondolom nem viccből hozták. magyarország nyílván le van maradva, majd 50 év múlva itt is behozzák

2016. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!