Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nálatok milyen eledelt eszik...

Nálatok milyen eledelt eszik a törpenyuszi?

Figyelt kérdés
Nálatok milyen eledelt eszik a törpenyuszitok vagy melyiket tudnátok esetleg ajánlani? :)

2016. szept. 4. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem esznek tápot az enyémek, csak füvet, gyógynövényeket, leveleket, ágakat, egy kis zöldséget, még kevesebb gyümölcsöt és hetente 1x a kettő együtt kap 3 evőkanálnyi len-szotyi-hajdina-zab-tökmag-köles keveréket.

Szóval hasonlóan, mint a természetben. Ez a legjobb nekik. A táp baromi egészségtelen.

Régen amúgy adtam még az első nyuszijaimnak tápot, nem voltam tisztában vele, milyen káros. Azokkal a nyuszikkal kb. 3 év után mindig csak a baj volt (puffadás, bélleállás stb.) Azokkal, aminek nem adtam tápot, még soha nem volt baj, pedig más idősek.

2016. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

A tápot én sem ajánlom:

[link]

Ezt ajánlom.

2016. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Menjetek már a h**lye nyuszinfóval!Az enyém szénát kap, füvet, és zöldségeket.Hetente kap valamilyen gyümölcsöt.Legtöbbször áfonyát, de általában aminek éppen a szezonja van.Most lassan be szeretném vezetni a gyógynövények adását is neki.És igen, kap egy kicsi tápot, mert ha nagyon kéri.És a legjobb fajtát kapja.És kevéstől valószínűleg nem lesz baja.Nagyon fontosak a friss zöldek, ezek a legegészségesebbek a nyuszi számára.Szénának mindig kell hogy legyen előtte.Viszont ha nem tudsz neki elég zöldet adni, pótolhatod zöldségekkel is.Hetente adhatsz neki kis mennyiségben gyümölcsöt, de magas a cukortartalmuk, így nem szabad sokat adni neki.Gyógy-és fűszernövényeket is adhatsz.

Sok sikert!

2016. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem értelek utolsó.. szidod a nyuszinfót (ami szerintem is az egyik legjobb oldal), de szinte ugyanazt írod... hogy a zöldek a legegészségesebbek a nyulaknak.

Bár az nem túl biztató, hogy "valószínűleg nem lesz baja". Inkább biztosra megyek. Nekem sem kap a nyuszim tápot. 2 éves koráig kapott, baja nem volt tőle, de pl. nem bírta a salátát meg káposztát, mert mindig puffadt. Aztán írták, hogy táp nélkül ehetik ezeket is emng job bnekik, a táp egészségtelen stb. és leszoktattam a tápról. Most 6 éves. Mióta nincs táp, minidg kap káposztaféléket is és nem puffad meg semmi baja sincs. A szőre sokkal szebb, fényesebb és úgy látom, a kedve is jobb. A súlya is tökéletes.. szóval minden jó. 2 éves koráéig amúgy a legjobb fajtát (cuni complete) kapta. de nélküle jobb. Most zöldségeket kap meg kintről szedett füvet és más növényeket, néha egy pici gyümölcsöt. Széna meg víz mindig van előtte, de alig eszik belőle meg nem eszik sokat. Gondolom a sok friss növény miatt nincs szüksége sok folyadékra és a szénát is azért nem eszi annyira, mwrt a friss fű jobb. A fogát is jobban koptatja.

2016. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Végre valakinek feltűnt, hogy valaki itt ész nélkül nyomatja a nyuszinfót, mindenki mást (tenyésztők, nyulas állatorvosok, nyúlmentők, évtizedek óta nyulat kedvencként tartók) teljesen hülyének tartva.

Egy kevés jó minőségű táptól semmi baja sem lesz a nyuszinak. A versele laga cuni complete, illetve a trovet táp a legjobb. Nem olcsók, de Úgyis csak keveset adsz belőlük.

És igen, a széna és a zöld növények nagyon fontosak, ezt nem is kérdőjelezi meg senki.

2016. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Azért ez így nem igaz.. én is szoktam javasolni a nyuszinfót, de okkal. Szerintem valóban a legjobb oldal, habár szembeszáll a legtöbb nyulas (tenyésztő, állatorvos (bár nyuszinfó is állatorvos)) oldalával. A nyúlmentést nem veszem ide, mert ők teljes mértékben egyetértenek a nyuszinfóval és az ő oldalukon állnak.

De ha mindenki tudna németül, én biztos, hogy német oldalakat linkelgetnék.. ott ugyanis a nyuszi ugyanolyan elterjedt kedvenc, mint a kutya vagy macska. Sokkal régebb óta tartják, mint mi és sokkal többet foglalkoznak vele, azaz a jólétükkel, azzal, mi a legjobb nekik mind egészségüket, mind boldogságukat tekintve. Az állatorvosok fejlettebbek és a nyulakhoz sokkal jobban értenek. Nem csoda, több idejük volt vizsgálgatni és tapasztalatokat gyűjteni. És bizony a németeknél törvény például, hogy nyulat nem lehet egyedül tartani. El lehet olvasni az állatvédelmi törvényt.. mert hogy szükségük van fajtársra a teljes élethez. Ugyanez vonatkozik a tengerimalacokra. Németország 75%-a nem ajánlja a tápot, a legjobbakat sem, sőt... méghozzá azért, mert rájöttek, mennyi kárt tesz a nyuszi szervezetében akár egyetlen kanálnyi is. Nálunk erre (még) nem jöttek rá. Nem vizsgálta meg senki ilyen szempontból a nyuszikat. A táp olyan, mint a cigi. Eleinte a cigi is egészséges volt, évtizedekkel később jöttek rá, hogy mennyire veszélyes. A tápról is azt hitték, egészséges (a németek is..) aztán évtizedek múlva (az utóbbi pár éveben) rájöttek, hogy baromira nem az. Most igyekeznek letenni róla. Kérdés, hozzánk mikor ér el ténylegesen ez az infó.. most kezd beszivárogni, de a legtöbben még háborognak rajta, mint minden új dolgon.. nehéz elfogadni a változást. Nálunk egyelőre az állatorvosok sem értenek igazán a nyulakhoz, persze nem hülyék, de nem tudják annyira, mi van, mert nem volt esélyük elég tapasztalatot szerezni. Nem az ő hibájuk, csupán itt még nem annyira elterjedt a nyúltartás. Na meg mivel mi kevésbé vagyunk fejlett ország, főleg állattartásban, itt még nem kísérleteztek ilyenekkel és nem kaptuk meg a legújabb infókat, és egyelőre nem azokat tanítják mondjuk az állatorvosi egyetemen vagy a szakkönyvekben.

Aki pedig hosszú ideje nyulakat tart és meri kipróbálni, hogy a tápot teljesen elhagyja és csak zöldeket (mezei növények) ad, az megtapazstalja maga is, mennyivel jobb hatással van a nyuszira. Aki pedig soha nem próbálta ki (nyilván nem egyszer-kétszer, hanem éveken át) az ne ítélkezzen. Meg az se, akinek a nyula 0-5 éves... és akkor azt mondják, hogy tápot kap és semmi baja nem volt még soha. A táp gyakran csak évekkel később fejti ki a káros hatását..

2016. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Hagyjatok már békén!!!!!!!!!Nem hiszem el hogy mindenbe bele kell szólni.Én tápot adok a nyuszimnak, ti meg nem.És akkor mi van ha tápot kap?Én se szólok bele folyamatosan hogy ti mit és hogy csináljatok és hogy ne csináljatok.Válaszoltam a kérdezőnek, és nem kioktatást kértem.És én más oldalakról tájékozódom, akiknek nem az a célja mint a nyuszinfónak, hogy minél több like-ot kapjon a facebookon!
2016. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Már ne is haragudj, de ha nem tűnt volna fel, te vagy az, aki beleszólt. Mi elmondtuk, hogy mit kap enni a nyuszink. Mire te ahelyett, hogy egyszerűen elmondtad volna, a tied mit eszik, elkezdted szidni az oldalt és ezzel együtt a mi etetési módjainkat is, kötekedsz. Nem mi kezdtük, hanem te. És most is te vagy az, aki osztja az oldalt, hogy csak lájkokat gyűjt, miközben ponthogy nem. Ráadásul úgy mondod mindezt, hogy nincs tapasztalatod etéren.
2016. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Ja, amúgy ezt a nyúlmentés oldaláról másoltam...

Etetés


A táplálkozásról általában


A kulcsmondat mindig a következő: a nyuszik fő tápláléka a jó minőségű széna, ami mindig legyen előtte korlátlan mennyiségben!!!


Két irányzat van:

1.Napi kétszer, kis adag zöldség vagy annak kombinációja (maximum 4 fajta), vagy

2.napi kétszer kis maréknyi PELLETÁLT táp az optimális egy kb. 1,5 kg-os nyuszinak.


Persze lehet kombinálni is, de fő a fokozatosság és a jó minőség.

Mit szabad adni?


Tápok: kis (női) marékkal napi kétszer (reggel és este) adjunk a nyuszinak a széna mellé. Ez a mennyiség egy kb. 1,5 kg-os nyuszira van számolva. Egy komponensű, nem szemes tápot érdemes adni azért, hogy a nyuszi ne tudja a jobb falatokat kiválogatni. A pelletált tápok a fogaikat is optimálisabban koptatják, mint a szemesek és minden benne van, amire egy nyuszinak szüksége van. Rendkívül ajánlott a Versele Lagától a Cuni Complete (fogproblémás nyusziknak különösen ajánlott!), és a Trovet. Ez utóbbi idősebb és kevésbé szénázni kívánó nyusziknál ALAP táplálék is lehetne.


A "vitát" részemről befejeztem. :)

2016. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna fáradnod ezzel, én is tudom, mit írnak. De mondd csak, beszéltél is a nyúlmentés vezetőjével ill. vezetőivel? Kicsit mást mondanak, mint amit írnak. Méghozzá az olyanok miatt, akik szidnák őket, ha nem ezt írnák.
2016. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!