Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem tudom sehogy sem...

Miért nem tudom sehogy sem szobatisztaságra nevelni a nyulamat?

Figyelt kérdés
2 éve van nálam a nyuszi és azóta folyamatosan próbálom szobatisztaságra nevelni de egyszerűen nem sikerül. Következetes vagyok és kitartó, mindent megpróbáltam az ecetes felmosást, mindenhova tettem wc dobozt ahová láttam hogy pisil kakil, belepakoltam a végterméket a wc-be, rátettem a nyuszit a wc-re ha láttam hogy készülődik de semmit nem használt. Nőstény nyúl és fél éve még az ivartalanításon is átesett a siker érdekében de minden maradt a régiben. Nem akarom egész nap bezárva tartani a ketijébe (mert ott szépen egy sarokba piszkít) viszont így a szőnyegek, ágyak, fotelok, minden megsínyli.. A páromnak már nagyon elege van, azt mondta hogy ha így megy tovább akkor a nyúlnak mennie kell. Olvastam itt is és már fórumokon is hogy sok embernél teljesen szobatiszták a nyulak, nem értem hogy az enyém mért nem tudja megtanulni.:(
2010. ápr. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Azért a nyúl nem egy iq bajnok, lássuk be. A csoda az, hogy van akinél megtanulja.Amúgy én lehetetlennek tartom.
2010. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem pár hónap alatt sikerült, még van hogy nagy ritkán elejt egy bogyót kint, de soha nem pisilt a szobában, ha rájön a szükség mindig visszamegy a helyére. Nincs sajnos más ötletem a leírtakon kívül, bár nem, tudom mennyire voltál kitartó. Amikor kicsi volt sokat voltam otthon vele és figyeltem mikor készül vécézni, és mindig rátettem. Esetleg az is előfordulhat, hogy sosem fogja megtanulni, mert minden egyes nyúlnak más az egyénisége. Miután megetetted és wc-n is volt csak utána engedd ki, és ha kint van ne nagyon adj neki enni, akkor talán kibírja, így egy bő fél óráig is kint lehet anélkül hogy odapiszkítana. Az ágyra, fotelra, kanapéra ne engedjétek fel mert ha oda pisil az területjelző gesztus, és nem túl szerencsés ha odaszokik.
2010. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ezeket csináltam én is amiket leírtál, nagyon sokat voltam vele, mindig rajta volt a szemem és rögtön tettem rá a wc-re ahogy láttam hogy készül de sajnos nem vezetett semmi eredményre. Kitartónak elég kitartó voltam, 2 évig csináltam ezt minden alkalommal amikor kint volt. Nálam nem bír ki fél percet sem, nemhogy fél órát, a bogyókat szinte folyamatosan potyogtatja magából és a pisit is ott ereszti el ahol épp van, nem zavartatja magát egyáltalán azzal hogy helyet keressen magának. Nem értem mit rontottam el.
2010. ápr. 22. 01:14
 4/6 anonim válasza:
0%
mert!
2010. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Egy nyulat nem lehet szobatisztaságra nevelni!

2010. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akik nem értenek a nyuszikhoz, azok miért szólnak hozzá a témához????


Minden nyulat meg lehet tanítani a szobatisztaságra!

Kb 2 hónapos korban kell elkezdeni úgy, hogy veszel neki alomtálcát, raksz bele bogyókat és oda fog csak pisilni!


Milyen érdekes, hogy az én nyulam is szobatiszta, a húgomé is.. Biztos véletlen

2011. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!