Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörik alá lehet forgács...

Törpehörik alá lehet forgács helyett fürdőszoba szőnyeget vagy anyagot rakni?

Figyelt kérdés
Egyedül a roborovszki törpehörik tarthatók párban?

2016. szept. 6. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ne rakj alájuk anyagot. a hörcsögök nagyon szeretnek ásni. tény,hogy a forgácsban sok káros anyag lehet, de legalább az ásás igényüket ki tudják elégíteni. 10-20 centi forgács simán mehet nekik. és szeretik,használják. szóval én nem fosztanám meg őket ettől. már pedig ha szőnyeget raksz be,akkor nem fog tudni ásni.

és igen, a törpék nem tarhatók párban.

2016. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem csak az ásás miatt kell. Hogy tudod tisztán tartani? Állandóan cserélgeted, mosod a szőnyeget, rongyot?
2016. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

És hogyan takarítanád?

Oda végzik a dolgukat.

2016. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok. nekem van bent egy kis fa tálam tele fürdőhomokkal.csakis abba végzi a dolgát a hörim. és mástól is hallottam,hogy egy helyre végzi a dolgát.szóval elvileg lehetséges lenne,hogy betegyek neki szőnyeget,nem piszkolna oda. de én az ásás miatt nem tenném
2016. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag a robikat lehet együtt tartani, de szigorúan azonos neműeket!

A szőnyeges dolog marhaság, forgácsot vagy papíralmot tegyél alájuk.

2016. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is van hörim, tudom, hogy egy helyre végzi a dolgát mindig. De ha a szőnyegnek csak az egyik sarka olyan, azt is ki kell tisztítani :)

Szerintem semmiképp se tegyél alá szőnyeget. Erre vannak kitalálva az almok.

2016. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz forgácsot vehetsz

-papíralmot (a hásikészítésű ált. rosszabb mint a bolti)

-pellet almot.


Fürdőszoba szőnyeg nem jó. A többiek már megindokolták.


Csak és kizárólag a Robi tartható együtt,és akkor is csak az AZONOS neműek!!!


Kell nekik egy 60•30-as hely (minimum) rengeteg tereptárgyal.


Olvasgass Robi tenyésztők oldalát (pl. Karfiolhamsters.hu)

És annak alapján tarts állatot! Tenyésztőtől vegyél!


A kereskedésben soha ne halgass senkire,ne vegy él semmit!!!


Tudom ajánlani a Facebookon a hörcsög imádók :) nevű csoportot.

2016. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én tengerimalik alá is fürdőszoba szőnyeget használok (alatta betegalátéttel) és ezért fordult meg a fejemben, hogy hörik alá nem-e lehetne betenni? Tudom, hogy van ásás igényük, de ha mondjuk lenne bent nekik elegendő "fürdőhomok" (50+50 cm-en) vagy az nem elég nekik? 100×50-es ketrecük lenne 50×50-es emelettel.
2016. szept. 6. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A forgács jobb.

Ha több Robit akarsz tartani, akkor viszont van pár szabály a ketrec berendezését illetően:

- az emelet nem szerencsés, mert a feljáró vitaforrás lehet

- kettő kell minden alapfelszerelésből, szintén azért, hogy ne legyen vita miatta (akkor is, ha jóformán mindig hajlandóak megosztozni az egyiken): két ház, két itató, két kerék, ha etetőtálat használsz, abból is kettő (vagy szétszórtan teszed be az ételt)

Ami a Robikat illeti, egynemű alomtestvéreket válassz, de így is készülj fel arra, hogy szét tudd őket választani, ha muszáj - mivel ez a ketrec jó méret, akár azzal, hogy egy stabil elválasztófalat be tudj tenni, ha szükséges.

2016. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2016. szept. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!