Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cica vagy törpenyuszi?

Cica vagy törpenyuszi?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok? Érveket és ellenérveket is mondjatok légyszi! Egyelőre még egyik sem lesz, csak kíváncsi vagyok :)
2016. szept. 6. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

Cica, mert nem rágja le a falat, de kikaparja a kanapét.

Cica, mert kommunikál, nyuszi nem.

Cica, mert szobatiszta és nem pisil kakil 5 percenként, mint a nyunyu.

Cica, mert hozzád bújik, eléd szalad amikor hazaérsz, nyunyu nem bújik, nem szalad eléd.

2016. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%

A nyuszi nagyon aranyos, de tényleg nem sok mindent lehet vele kezdeni. És alapban kettőt érdemes beszerezni, mert egyedül nem jó nekik. Nagyon kell rájuk vigyázni, nyúlbiztossá kell alakítani a lakást, vagy azt a részt, ahol tartod. Ha kiengeded a ketrecéből, akkor folyamatosan figyelni kell, nehogy baja legyen. Nem bírják a nagy hőmérséklet ingadozást.

Cica kevésbé kényes és lehet szeretgetni, dögönyözni.

2016. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
Mindkettő aranyos, de ha választani kell akkor a cica. Összességében sokkal interaktívabb ,tanulékonyabb ,alkalmazkodóképesebb állat és tisztább is.
2016. szept. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%

Ezerszer is a cica! :) Sokkal több mindent lehet vele kezdeni, van egyéni személyisége, kimutatja a szeretetét, háláját.


Én a nyulakkal soha nem tudtam mit kezdeni, csak etetni, néha simogatni, és gyönyörködni benne. De egyébként le se szart. :)

2016. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Az első válasz mért nem hasznos?
2016. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
A nyuszi is lehet szobitiszta.És nem rágja le a falat.Esetleg a kábeleket.A nyuszi aranyos, szerethető kis szőrgombóc, én őt választanám.Van is nyuszim, imádom.A nyuszim követi minden lépésemet.Nem igaz hogy nem kommunikál.
2016. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

A nyuszi is képes szorosabb kapcsolatra a gazdival. Persze ez nyúlfüggő, de ha sokat van velük foglalkozva, akkor nagyon kis ragaszkodók tudnak lenni. És a kommunikációra is képesek. Pl.hallgat a hívásra, érti a tiltást, jelzi ha éhes, ha ki akar jönni, lehet vele játszani, na és persze simogatni ha ő is úgy akarja-ebben olyanok,mint a macskák. Jó, szeretnek megrágni ezt-azt, erre vigyázni kell, de szerintem az alap, hogy állatot csak úgy tartok, hogy odafigyelek arra hogy se magában se a lakásban ne tudjon kárt tenni.

Sajnos elég érzékeny állatok,nagyon oda kell figyelni rá, hogy mit esznek, a betegséget hajlamosak addig rejteni, míg túl késő. Továbbá komoly hátrány, hogy még mindig nagyon kevesen értenek úgy igazán a nyulakhoz, és hozzáértő állatorvost találni sem egyszerű, főleg Budapesten kívül.

2016. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk törpenyuszink van. Ha nem lenne két lógó füle, a természete alapján azt mondanám, macska :D Baromira nem igaz, hogy nem kommunikálnak, de az igaz, hogyha egésznap csak bezárva tartod a ketrecben, akkor valóban nehéz vele szoros kapcsolatot kialakítani. Szobatisztaságra szoktathatók (ráadásul nem büdös a kakijuk, mint a cicáknak :D), csak nem szabad az egész ketrecet almozni, hanem csak a wc-be kell tenni fapelletet (ez felszívja a pisit és szagmentesít). Akkor simogathatod, amikor ő is úgy akarja (épp, mint a cicánál). Akkor rágja a kábeleket, ha nem teszed el (egy nyúl rendre tanít), de egy cica is tud felfordulást csinálni, ha elől hagyod a dolgaidat. Viszont tény, hogy kevés nyuszikhoz értő állatorvos van, ami miatt vidéken kicsit hátrány nyuszit tartani, nagyon vigyázni kell az etetésükkel. Olvass utána mind a két állatnak, és úgy dönts, de mind a kettő ugyanannyira tud ragaszkodni és nagyon jó velük élni :)
2016. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 15:20, nem tudom, miért nem hasznos, én mindre nyomtam a zöld pacsit!
2016. szept. 6. 20:12
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

én cicát választanék.

nem olyan nehéz őket tartani,nem sok szabály van.

a nyulakat ellenben nehezebb tartani. először olvass utána alaposan,utána dönts.

én egész könyveket el szoktam olvasni,mielőtt új háziállatot veszek magamhoz. nem elég 1-2 hanyagul megfogalmazott netes cikk.szóval ásd bele magad a témába mindkét oldalról és utána dönts.

2016. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!