Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van valami oka annak, hogy...

Van valami oka annak, hogy folyamatosan bekakil a törpehöri, ha ki van véve?

Figyelt kérdés
4 hetes kis csöppség, két napja hoztuk el az előző helyéről, és ha ki van véve folyamatosan potyogtat össze vissza. Ez teljesen normális, vagy lehet valami oka (ijedtség pl.) amit ki lehet küszöbölni? Nyilván nem történik katasztrófa, meg nem is gond, ha teljesen természetes, akkor egyáltalán nem zavar, csak nem akarom, hogy esetleg azért legyen mert rosszul érzi magát. Nem egy-két alkalommal törént, hanem legalább nyolcszor-tízszer, azért nem gondolnám, hogy az lenne az ok, hogy 'Pont rosszkor kaptam el'. Még sosem volt hörcsögöm, kicsit bizonytalan vagyok a dolgokkal kapcsolatban.

#hörcsög #höritartás
2016. szept. 6. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én törpehörim is ezt csinálja, pedig kb 5 hónapos. Kivesszük, és 5 perc után kakil mindenhova, pedig szeret kézben lenni, jó helyen van. Nyugi, normális :)
2016. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Nem normális!! Gondolom kereskedésből van. Fél,titeket még nem igazán szokott meg,nem bízik bennetek. Vegyétek ki minél többször,"babusgassátok" játszatok vele,de óvatosan!


#1-es:

Kérlek,ha nem értesz hozzá,meg se szólalj!

Ugyanis NEM NORMÁLIS. (Nem kiabálás képp,inkább kiemelném a fontos dolgokat. Ha lehet nézzétek el)

2016. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg van ijedve. Mivel új helyen van, még teljesen érthető.

Menjetek gyakran oda a helyéhez, beszéljetek hozzá sokat, akár csak 1-2 percre, szóval ne zargassátok, ha épp nem akar barátkozni.

Nyújtsátok oda a kezeteket, hogy megszagolhassa, és megszokhassa a szagotokat (jobb a szaglásuk, mint a látásuk).

Kerüljétek a hirtelen mozdulatokat.

2016. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem kereskedésből, tenyésztőtől van :)


Köszönöm szépen, igyekszem megfogadni a tanácsaitokat, remélem sikerül megszoknia minket:) amúgy harapni egyáltalán nem harap, nem is csipked, nagyon kis békés, könnyen ki tudom venni, bár ha nem akarja elbújik, ilyenkor békén szoktam hagyni.

2016. szept. 8. 03:27
 5/6 anonim ***** válasza:
fééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééél c:
2016. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél még. Az én hörcsögeim is így indítottak, pisi, kaki a tenyérbe, bár nem harapott meg egyik sem. Sok idő, mire megszokja a szagod, és végtermék nélkül szeretgetheted. Aztán teljesen abbamaradt ez pár hét után mindegyik hörcsögömnél, de tényleg türelmet igényel a szelídítés.
2016. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!