Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér, mint háziállat?

Egér, mint háziállat?

Figyelt kérdés

Mondanátok személyes tapasztalatokat az egerek tartásáról? Mennyire barátságosak, "babusgathatóak", bújósak, fürgék?

Nem a tartásuk érdekelne mert annak már utánanéztem, hanem inkább a viselkedésük, illetve hogy melyik fajta a "legcukibb", barátságosabb, kezesebb (fehér egér, japán táncolóegér, mongol futóegér, tüskéshátú egér srb...)?



2016. szept. 7. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

fehér egerem volt gyerekkoromban

Aranyos álatkák.

barátságosak ha foglalkozol velük

Csak rövid ideig élnek(1-2 év max)

2016. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen akváriumban kell őket tartani vagy lehet esetleg ketrecben (a rácsoknál kimásznának?) vagy műanyag tárolódobozban (ezt kirágnák?)?
2016. szept. 7. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én a terráriumot ajánlom. de ne tévesszen meg a kicsi méretük, igenis igénylik ők is a teret. nem akarok méretet mondani,de én legalább 60x40cm alapterületet számolnék.de inkább többet. szeretnek mozogni+sok tárgy is kell nekik.hogy kényelmesen beférjen minden,legalább ez a méret kell..

és a terrárium tetejét érdemes egy ráccsal letakarni. és felette ne legyen semmi polc vagy ilyesmi,hogy tudjon szellőzni.

a tartásuknál annyi a lényeg,hogy többen legyenek. de csakis AZONOS neműek. olyan helyről vegyél,ahol meg tudják állapítani a nemüket. és te is nézd meg azért. ha bekerül egy fiú-lány véletlenül,akkor hamarosan rengeteg pici egered lesz, amit kb nem tudsz sehova eladni,max takarmányegérnek.az meg nem annyira jó szerintem.úgyhogy vigyázz . de mindenképpen többet vegyél,bármelyiket is választod.

szerintem elég barátságosak. nekem közönséges fehéreggérrel van tapasztalatom.nagyon barátságos kis jószág. persze idő,mire megszokja az új helyet.de amúgy nagyon okosak, feltalálják magukat. :)

csak tényleg legyél vele tisztában,hogy nem olyan sokáig élnek.

2016. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a műanyag tárolódoboz is jó lehet,de nem tudom,hogy nem -e rágnák ki. de szerintem a terrárium jobb, te is jobban látod őket és ők is látnak téged . pl idővel tudják,hogy tőled jön a kaja és már ott fognak ágaskodni,hogyha meglátnak. ez egy tárolódobozban szerintem annyira nem lenne meg,elég nehezen átlátható.

de az is jó amúgy,ha nem akarsz terráriumot. sok helyen lehet kapni. 80x60 centis dobozok olyan 5-6 ezerért is vannak. úgyhogy nem drága

2016. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg ketrec áll rendelkezésre (100x50es+emelet, ami 50x50-es). Ha esetleg a rácsra tennék ilyen fémháló szerűséget, aminek sűrű a rácsa akkor élhetnek ebben is? Nem akadhatnak fenn a rácsokon?
2016. szept. 7. 09:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Még azt szerettem volna megtudni, hogy meddig maradhatnak felügyelet nélkül? Havi 1x hazaszoktam utazni 2-3 napra. Mennyi a maximális idő amennyit kibírnak elegendő innivalóval és eleséggel? Valamint ha szünetekben hosszabb időre látogatnék haza akkor mennyire szabad őket utaztatni? Hogy bírják? (Ez főképp télen és nyáron lenne).
2016. szept. 7. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
No, azért ezt beszéld meg a tulajjal is. Nem valószínű, hogy örömtüzeket gyújt majd, ha meghallja a tervedet.
2016. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezért kérdem, hogy ilyen feltételek mellett tarthatóak-e. Nem veszem meg rögtön csak azért mert cuki, hanem előtte informálódok és közlöm a terveim/lehetőségeim. Bírom, hogy itt mindenki oktatja és elítéli/bírálja a másikat, ahelyett hogy valóban segítene neki. (Tisztelet a kivételnek).

Egér tenyésztőről pedig nem nagyon tudok. Állatkereskedésekben túlszaporítják őket és bezsúfolják egy 20x20cm-es helyre, aztán pedig eladják őket eleségállatként. Akkor ezekhez mit szólsz ha az én feltételeim ilyen "borzalmasak" a számodra?

2016. szept. 9. 18:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hím mongol futóegerem van. Másfél éve vannak nálam. Budapestről hozta őket apukám mert Miskolcon sehol sem volt még állat kereskedésben sem...de onnan nem is akartam épp amiatt amit Te is említettél. Az utazást nagyon jól viselték azt hittem hogy két megszeppent egérkét fogok látni de nem! inkább csak kíváncsiak voltak. 2óra kb Miskolcig meg még hazáig fél óra villamossal de meg sem kottyant nekik.

Nem az a ölben ülős babusgatós kisállat, megy folyamatosan épp hogy alá tudod tenni a másik kezed hogy le ne essen :D

Nekem ketrecben vannak. Vannak bent csövek azt nagyon szeretik meg a mókuskereket. Mindig együtt alszanak...azt imádom ahogy ezek tudnak durmolni :D:D

Ja és soha nem haraptak meg a másfél év alatt.

Na meg ők azok az egérkék akik 3-4 évig is elélnek nem csak 1-2 évig :)

2016. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!