Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak széna pellet szénázt...

Nyuszinak széna pellet szénáztatás gyanánt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A törpenyuszim nem hajlandó a bolti szénákat olyan jóízűen enni, mint azt a fajtát amit saját magam "készítek" neki. Lemegyek szedni füvet egy rétre és napon kicsit megszárítom.

Aggódom, hogy mi lesz a rossz idő beálltával, félek, hogy a kevés szénázás miatt akár bélleállása is lehet :(

Ugye nem tömhetem egész nap nyúltáppal, hogy folyamatosan emésszen, így legyen széklete folyamatosan.

Egy ismerősöm ajánlotta, hogy helyettesítsem a szénát szénapellettel, hiszen az is széna és még jobban is koptatná a fogait. És a nyuszim nagyon szereti a pelletált dolgokat. :)

Szerintetek helyettesíthetem az igazi szénát szénapellettel?



2016. szept. 8. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Több fajta bolti szénát kell kipróbálni, ugyan nincsen nyulam de a deguim hasonló módon válogatnak, és sajnos kénytelen vagyok én engedelmeskedni, mert inkább nem eszik, csak a tápot és az nem elegendő.

Nyáron vastagszálú füvet szárítok nekik mezőről, de gyorsan romlik ezért fonnyasztva és már szárazan igyekszem nekik mindet odaadni.

2016. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a bolti széna nagyon rossz, az én nyuszikám se ette.Mi kapunk a szomszédoktól(nekik is van nyuszijuk) mezei szénát.Szerintem azt csináld hogy szedj nagyon sokat, és abból tegyél el télire.De szerintem nem lesz hó az idén se úgyhogy azért reméljük tudsz szedni.

Sok sikert!

2016. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a szénapellet nem tudja helyettesíteni a hagyományos szénázást, ezért mindenképp rá kellene szoktatni. Több nyuszistól is hallottam már, hogy csak a Dolly szénát hajlandók megenni, ez sokkal vastagabb szálú, mint az átlagos bolti széna. Egy próbát megér. :)
2016. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Próbaképp multifit napraforgóvirágos szénát kapott, néha-néha eszeget belőle, de nagyon keveset és új hóbortja, hogy telibe pisili... :( Vajon ezzel jelezné hogy.......?! :/

(Nem ketrecen belül tálalom a szénát neki mert ha ott lenne akkor össze vissza pisilne a ketrecen belül)

2016. szept. 9. 15:23
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt a Dolly szénát mindenképp kipróbáljuk :)
2016. szept. 9. 15:24
 6/7 Laca3312 válasza:

"Multifit, Dolly" ?!!

Ez komoly? Úgy látom a boltosok még mindig eltudják adni a szart jó sok pénzért!

A nyúl étrendje:80% réti széna,lucerna széna a többi csak kiegészítő!!!

Ha jót akarsz a nyuszidnak NE VEGYÉL szénát boltból jó sok pénzért hanem Józsi vagy Pista bácsitól igazi réti szénát,ami tartalmaz különféle füvet, gyomot, heréket, vagy akár réti virágot is! Így a nyulad változatos, ízletes szénából tud válogatni, mert igen, a nyúl válogat! Amit nem eszik meg az mehet alomnak. Egy bála széna kb. 600 huf ami egy nyuszinak elég 2-3-4 hónapig, attól függően hogy mekkora az étvágy, mennyire válogat, a széna zsebből kikaparja és összepiszkolja, vemhes mert akkor van hogy nem eszik szinte semmit stb.....!

Lucerna szénát inkább növendék nyulnak a fehérje tartalma miatt!

Pelletet adni nyúlnak! Persze hogy szereti mivel raknak bele olyan izesítőket amitől nyomja befele kétpofára, vagy ahogy rá is van írva a bolti tápra hogy kakukkfüves ízesített,hogy ne létfentartásból hanem élvezetből egyen mint az amcsik a gyorséttermekben! Aztán hozzák megint nálam a megunt nyuszikat, ( mert hogy én tartok nyuszit), és legalább egy hónap mire rendbe hozom a fantasztikus minősigi tápon oly módon felhízlalt nyuszit hogy már a malacok közzé belehetne rakni hízónak!

Neten van dögivel széna,főleg most ősszel, csak arra ügyelj hogy ne legyen poros,dohos vagy penészes!

2016. szept. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: tök jó, amit leírtál, csak éppen a budapesti betondzsungel kellős közepén, egy 35 négyzetméteres lakásban nem megvalósítható. Ha lenne más lehetőségem, én sem a boltit venném vagyonokért. :)
2016. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!