Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom magamhoz szoktatn...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Hogyan tudom magamhoz szoktatni a törpenyuszijaimat? Hogyan tudom kezesebbé tenni őket? A többi lent!

Figyelt kérdés
Van egy fehér kosorrú(fiú,Bodza a neve),és egy szürke holland törpe(nemét még nem tudni,Cuki(Cukor)a neve).Jól meg vannak együtt.Amikor a ketrecükben vannak és megcsörgetem a kajásdobozt,egyből mindkettő odaugrim a ketrec ajtajához,szóval nem engem várnak.Amikor kiengedem őket,és próbálok még nagyon lassan közeledni,minél közelebb érek,annál gyorsabban szaladnak el előlem,és alig tudom őket utána megfogni.Hogyan tudnám őket jobban magamhoz szoktatni?A válaszokat előre is köszönöm!

2016. szept. 9. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne te menj feléjük, várd meg amíg ők közelednek, engedd hogy megszaglásszanak, mindezt mozdulatlanul. Utánna el fognak menni, nem fognak veled törődni, de majd később visszajönnek, hogy megint megszagoljanak.

Ha már eléggé bíznak benned, akkor tegyél egy kevéske tápot a kezedbe, és azzal csald őket oda (amúgy remélem nem csak ezt adsz nekik. A nyulak elsősorban fű, azaz széna evők!), és várd meg, hogy felegyék a kezedből, mindezt megintcsak mozdulatlanul, így fokozatosan elkezdenek majd bízni benned.

Hogy meddig fog tartani, amíg hozzád szoknak, az a nyulaktól függ, de legyél türelmes és optimista! :D

És ne kergesd a nyulakat! Azzal csak azt éred el, hogy sosem szeretnek meg! Majd bemennek ők a ketrecükbe, ne aggódj, és kivenni sem kell ám őket.

2016. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm elsősorban a jó,hasznosnak tűnő választ,és azt,hogy ilyen hamar írtál!Ezzel nagyon sokat segítettél!Köszönöm!
2016. szept. 9. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen fontos hogy megvárd hogy a nyuszkók jöjjenek feléd.Az enyémmel is így volt.Aztán mindig amikor bementem a szobába adtam neki egy kis finom falatot, és a végén már mindig odajött hozzám és szagolgatott.Mostmár trükköket is tanítok neki.Persze jutalomfalattal.És fontos hogy mindig amikor adsz nekik enni először szagoltasd mg a kezedet velük, hogy felismerjenek.Csak idő kérdése.Sok sikert, remélem tudtam segíteni!
2016. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet csak az én nyuszim volt olyan, hogy már kis golyó korában is, már tepert utánam a lakásban, és még a fürdőbe is utánam futott, ha kizártam akkor meg kaparta az ajtót:D Olykor széket kellett bevinnem a fürdőbe, és rátenni, egy kis eleséggel ellátva, mert depresszióba esett és bevonult a sarokba, ha nem lehetett mellettem.

Viszont az anyukája eléggé vad volt, harapott, karmolt, nem szerette ha hozzáérek, aztán sokat voltam a közelében, ennivalót is adtam neki kézből (ami bevált:D), és egy idő után sikerült hozzám szoknia, és utána már ő se hagyott élni és már ketten tepertek utánam a parkettán

2017. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!