Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tisztíthatom/cserélhetem...

Tisztíthatom/cserélhetem naponta a dzsungim házát?

Figyelt kérdés

Csere tekintetében arra gondolok, hogy továbbra is naponta cserélném a kéztörlő gurigáját. (Jelenleg kéztörlő gurigában lakik a dzsungim) De ez jó-e neki?


Tisztítás tekintetében, pedig úgy értettem, hogy naponta kimosnám a kerámia / műanyag házát. (Ami még nincs, hétfőn fogom megvenni. Praktikusabbnak tűnik ez a fajta ház)


Az ok:

Belepisil. És hát... mivel a házikójában tárolja a kis ételtartalékait, így azok mind és mindig eláznak a pisiben. Bár ő megeszi így is, szerintem ez nem túl higénikus. Két hete van nálam a dzsungi, örökké nem cserélgethetem a gurigákat, mert hamarabb fogynak el, mint sem termelődnének a konyhából.



2016. szept. 17. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Van alatta forgács?
2016. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez természetes, nem a sima dobozban tartom... A házában vatta van, a wc-ben meg macskaalom.
2016. szept. 17. 14:26
 3/6 A kérdező kommentje:
A büdösség meg... hááát, kissé kellemetlen. Minden vasárnap szoktam csak kimosni a dobozát, tehát hetente. Gyakrabban nem bolygatnám, elég stressz neki, hogy naponta új gurigája van. Az dobozokat ecetes vízzel mosom át, meg a csövet is, ami összeköti a két dobozt. Utána szagtalan a helye, de hát hamar bepisili a gurigát. Az átázik, besötétül a foltoknál és bűzlik.
2016. szept. 17. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha meg lesz a ház, ne tegyél be neki egy darabig gurigát. Lányomnak is van hörije, a ház melleti sarkot használja "WC"-nek, onnan könnyű kikapni a használt forgácsot. A házba behurcolja a csíkokra tépett papírtörlőt, abból csinál fészket, oda spájzol.
2016. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsot! Majd megírom később, hogy sikerrel járt-e a dolog. Akkor hétfőtől új ház, és majd írok, hátha segíthetek ezzel még valakinek.
2016. szept. 17. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Vattát ne tegyél be neki. :( A tenyésztők sem ajánlják, mert a pofazacsiba ragadva gyulladást okoz. Bőven elég neki melegítés és puhaság gyanánt az a gurigacafat, amit ő szétszed a gurigakaparás közben.
2016. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!