Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nappal félénk, éjjel szelíd....

Nappal félénk, éjjel szelíd. Mitől lehet ez? (9 hetes dzsungi)

Figyelt kérdés

Nappal.

A forgács alatt túrva közlekedik. Hipergyorsan, túl félénken mozog. Ha beteszem a kezem, csak jobban megijed. Mostanában ezért már nem is próbálkozom. Ha látom, hogy felébredt, nem piszkálom, elvégre prédaállat.


Éjszaka.

Vagy vadul kaparja a terra oldalát, vagy a gurigáira, házaira, itatóra felakrobatázza magát és láthatóan ugrásra készülődik nagy gonddal, majd ugrik is. (Nem leesik, valóban ugrik) Ha ilyenkor teszem be a kezem felmászik rá azonnal. Nem torpan meg, nem szimatol, nem dermed le. Érdekes mód, este a forgács tetején közlekedik.


Ez mitől lehet? Kb 4 hete van nálam, próbálom kézhez szoktatni. Ezt a viselkedést kb egy hete vette fel. Mit rontok el?



2016. szept. 25. 14:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Ezt pedig a kötekedő kommentelőknek előrebocsátanám.


1) Tudom, tudom, a hörik éjszakai állatok. De az enyém napi 1-2x kiszokott jönni pisilni, meg pár magot betömni a pofijába és eliszkolni vele.


2) Nem ébresztem fel mikor alszik. Jómagam sem örülök mikor felriasztanak, természetes, hogy más sem.


3) Egy 80cm x 50cm -es alapterületű terrája van. Jó magas, azt most nem mértem le, de nem tud kiugrani. Eredetileg halak voltak benne, mert korábban akvárium volt. Ismerőstől kaptam. Bár lehet, ez kicsi neki és ezért próbál szökni?

2016. szept. 25. 15:05
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem,ez nagyon jó méret :)
2016. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kézhez fog szokni, idő kell neki. Lányomnak is van, mikor hazaér a suliból, a hangjára kibújik a kis házából és két lábra állva kéri a "dajkálást" :) Vegyél neki kereket, azt imádja hajtani.
2016. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!