Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fontos! Törpenyúl védőoltás?

Fontos! Törpenyúl védőoltás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kisnyulam március 7-én kapta meg a kombinált Pestorin Mormyx oltást, ami véd a vérzéses betegség és a myxomatozis ellen. Az állatorvos nem volt túl hozzáértő, így őszintén szólva fogalmam sincs mikor kell a nyulam ismételten oltásra vinni! Fórumon olvastam, hogy volt aki azt írta 1 évig védettséget kap a nyúl, van ahol azt írták h ennél az oltástípusnál csak fél évig, volt ahol azt írták, hogy párhét után az oltás beadása után újra oltás kellett volna (!!!).


Szóval tanácstalan vagyok, segítségem nincs!


Akinek van tapasztalata, kérem írjon, nem szeretném, hogy a nyuszimnak baja essen!



2016. okt. 13. 22:57
 1/5 hosszúhajú ***** válasza:

úgy tudom mind a háromban van igazság. mert első oltásnál kell a dupla oltás, a vérzésesre adott oltások fél évig szólnak a szúnyogra egy év - így valahol mind igaz.

nálam bölcsebb ember majd leellenőrzi jót írtam-e - én így tudom...

2016. okt. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Myxo ellen fél évig véd, rhd ellen egy évig.

Szúnyog ellen nem véd, hanem a szúnyog általa terjesztett betegségek ellen...

2016. okt. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hosszúhajú ***** válasza:
lényeg hogy most teljesen aktuális keresned egy jó nyuszidokit, mert épp letelt fél év, és elmenni, ő elmondja mit fog neki beadni, és a többi... :) én 11.kerületi hozzáértő és kedves dokit tudok neked mondani, írhatsz!
2016. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A PM fél évig véd mixo ellen és RHD ellen pedig 1 évig, ezért félévente kell oltatni. Sokan azt mondják, elég évente, merthogy télen nincsenek szúnyogok. Csakhogy télen is akad egy-egy vérszívó (nem csak a szúnyog terjeszti a mixot!!) szóval erősen ajánllott félévente oltatni. Csak akkor elég 1 évente, ha Nobivaccal oltatod.

Duplaoltás pedig csak az első oltás esetén szükséges, de ez normál esetben nem a te feladatod lenne, hanem a tenyésztőé, mikor még pici a nyuszi.

2016. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖszönöm, megkapta ismét a PM oltást! Az orvos szerint nemvolt szükség az első oltás után ismétlőre, így is megfelelően védett. Egyébként a szobámba még mindig vannak szúnyogok, úh butaság h télre nem kell oltani, pedig nekem is ezt mondta a doki!
2016. okt. 17. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!