Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan fogjam fogyókúrára a...

Hogyan fogjam fogyókúrára a nyulam?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik, de ez van. Hobbi nyúltartó vagyok, van két nyuszim, a lány nagyon dagadt, a fiú pedig nem.

A fiú nem szénázik, a lány viszont igen, és minden este és reggel kapnak egy tál magot, ugyanabból a tálból esznek, de mindig megmarad reggelre a fele, szóval nem is sokat.


És az a baj, hogy ez így lehet sok, ez a reggel este mag dolog, de a fiúnak muszáj, mert egyáltalán nem szénázik. A lány meg szerintem napi egy etetéssel is beérné, mivel eszi a szénát rendesen.


Nem tudom, hogy mi a teendő. Külön etessem őket? Ha igen, hogy, mennyit, mikor, mit adjak nekik?

Minden tanácsot megköszönnék, most nagyon elkél.



2016. okt. 16. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
A mag biztosan sokkal magasabb kalóriatartalmú, mint a széna. Ha meg friss növényi anyagot kapnának, még kevesebb lenne a megevett kalória.
2016. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
friss növényi anyag? pl fű meg levelek stb?
2016. okt. 16. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem etesd őket külön.

Nekem fiú nyuszim volt (holland törpenyúl), semennyi szénát sem evett, csak a tápot volt hajlandó. Napi 2x kapott egy keveset, kb 1-1,5 marék lehetett. Nem tudom a pontos mennyiséget, mindig belemerítettem a dobozba a tálkáját. De ezzel nem hízott el.


Szokott friss zöldséget-gyümölcsöt is kapni. Nagy kedvence volt a banán, de abból csak kicsit szabad neki adni, mert hasmenést okozhat. Aztán az alma volt még nagy sláger. A salátát, káposztát, répát nem igazán ette, édesszájú volt inkább :)


Füvet nem adnék neki. Egyrészt, ha olyan helyen élsz, lehet szennyezett (kutyák, kipufogógázok, szemetelők stb.)

A másik, hogy az én nyuszim szokott pórázon sétálni az udvaron. Néha legelt egy kis füvet. Egy E. Cuniculi nevű betegség támadta meg az agyát (Azt jelenti, hogy férgek kerültek az agyába), az állatorvos szerint ezt cskis kint kaphatta el, valószínűleg a legeléssel. Szóval ezzel, ha újból nyulam lesz egyszer, biztosan nem próbálkozom majd. Nagyon kegyetlen betegség.


Ami mégi a nyuszidon segíthet, az a sok mozgás, engedd ki többször, futtasd, hogy a mozgás hatására is fogyjon.


Ismerősömnek is lány nyuszija volt, ugyanezzel a problémával: de hiába engedte ki, mikor idősebb lett, már nem volt hajlandó ugrálni sem, csak bebújt a fotel mögé. Ő például élete végéig dundi maradt.

2016. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm:) és a külön etetésnél a fiúnak adjak kétszer, a lánynak meg csak egyszer?

igen az alma itt is nagyon megy, az inkább a fiúnál, csak sajnos attól a lánynak hasmenése lesz, meg nem is nagyon szereti.

szóval mit tanácsolsz a különetetéssel kapcsolatban?

2016. okt. 16. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, a fiúnak fontos 2x adni. Etesd kulon őket! Nekem bak nyulam van na o is egy nagy hájdisznó. Nagyrészt futtatni szoktam a lakásban, mert nem birja a pórázt. Ha nem nagyon szennyezett területen elsz, szedhetsz a nyuszinak pitypang levelet. De vigyázz, hogy a szárát ne egye meg, mert attol beteg lehet.

Mérsékeld meg a szénát és adj neki szárított kenyeret vagy vegyél neki eagokat kisallatboltban. Sok nyúl azért szenazik, mert viszket a foga. Ha nem emiatt eszi, akkor mint irtam szoktasd kicsit más étrendre. Sok sikert. Remélem hasznos a tanácsom! :)

2016. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Egy ketrecben élnek? Vagy külön-külön?

Ha együtt, én úgy próbálnám, hogy egyszerre adok az első etetéskor mindkettőnek (pl reggel, az én nyulam akkor olyan éhes volt mindig, hogy majdnem kidöntötte a rácsok :)

Aztán este kiengednémfutni a lányt, azalatt a fiú kapna vacsorát, a lány pedig mozogna kicsit. Aztán, mikor a fiú jóllakott, csatlakozhat ő is a barátnőjéhez kint.

2016. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen, egy ketrecben élnek, szerencsére elférnek benne kényelmesen:)

értem, köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképpen megfogadom őket! :)

2016. okt. 18. 06:18
 8/10 anonim ***** válasza:

ajánlom a nyuszinfót. mindent leírnak a helyes táplálásról.

ne adj nekik több magot, semmi szükségük rá.

kapjanak szénát és lágyszárukat,gyógynövényeket.

ha megfelelő étrenden vannak tartva nem híznak el.

2016. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy halad a nyuszika?
2016. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

jól, köszönjük:)

igyekeztem megfogadni minden tanácsot, és most már kezd formásodni, nem csak egy hordó:D

2016. nov. 13. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!