Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 hete van nálunk a görénykénk...

2 hete van nálunk a görénykénk mikor lehet szelíd?

Figyelt kérdés

Tudom hogy leginkább rajtunk múlik,de mégis mikorra lehet szelìd?

Már volt a kezemben de sajna úgy kellett szorítanom mert amint gyengébben fogom a grabancát már hatapna!

Az a baj hogy nem kölykön vettük!!

Van erre valami jó szelidítési mód?

Köszönöm szépen


2016. okt. 19. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:

NE szorítsd semmiképpen - az a lényeg, hogy pozitív dolgokat kössön a kezedhez, és semmiképpen se negatívat.


Vegyél vastag kesztyűt, tedd be a kezed a ketrecébe és tegyél rá valami csemegét.

2016. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van görényed egyáltalán ?

Mert amit irtál az a legnagyobb baromság!!

Az állatorvos kimondottan közölte hogy ne kesztyűvel !!

Azt hogy leszorítani ezt meg görényes könyv irta hogy így kell mert megtanulja hogy én vagyok a főnök!

Van pasztánk ,csak azt nyilván nem adhatom neki folyamatosan ha meg akarom fogni!!

Ha meg nem tudod a kérdésemre a választ vagy legalábbis ha nem tapasztalatból írsz akkor lécci ne irkálj!!

Kösz

2016. okt. 19. 22:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Hosszú folyamat, attól is függ, milyen előélete volt. A kaja mindig jó megoldás, kösse össze a kezed valami jó dologgal, de lehet, hogy nem erről van szó, egyszerűen csak ijedt, nem megfelelően tartod, nem volt kézhez szoktatva, fájdalmai vannak stb. Grabancfogásnál egyébként sem kell szorítani, csak biztosan tartani.

Nem sok mindent írtál, így nem tudni, hogy csak neveletlen (vagy játszik), és nevelni kéne, vagy fél az emberektől, bizalmatlan, és ezt kéne kiépíteni. Az biztos, hogy felnőtt görénynél kicsit nehezebb, de a következetesség csodát tesz, bár egy magának való görényből nem lesz simogatnivaló tündérke.

Ételt elfogad a kezedből? Vannak hosszan nyalogatható csemegéi (pl. vitaminpaszta, vitaminolaj, hasonlók)? Odamegy hozzád értük? Ha kap ilyet, és látja a kezed, engedi, hogy simogasd, vagy azonnal odakap?

2016. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A helyén tudjuk simizni!

Elfogad kaját is a kezünkből,finoman elveszi!Épp most 30 perce harapott úgy meg visszaharapott grabanfogásba fogtam ès megsimogattam ,hát így jártam! DE nagyon haragszom rá😈😈

2016. okt. 20. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen a harapása? Támadólag harap, vagy csak általános érdeklődésből? Erősen ráfog szájzárral, vagy épphogy csak odacsíp?

Mert a második esetben elég ha a harapás látszatánál, vagy utána megrázod egy kicsit a grabancát, esetleg rákiabálsz hogy nem szabad, hogy megtanulja. Türelem kell, nálam a harapós kölyök görinél beletelt egy hónapba is mire megtanulta, hogy a kezem tabu. Játéknál is csak enyhén rácsíp, de erősen nem harap.

2016. okt. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg annyit még ha a kezedben van ne fogd állandóan a grabancát, mert azt támadólag veheti. Ha nem akar ölbe lenni akkor nem lehet kényszeríteni, sajnos nem mindegyik görény lesz ölgörény.

Ha csak kisebbet harap (tehát nem akkorát hogy vérezne) akkor csinálhatod azt is, hogy megvárod míg az ujjadra harap és utána elkezded lefelé tolni az ujjad a szájába. Ez kellemetlen neki, és ebből is meg fogja tanulni, hogy nem szabad harapni.

2016. okt. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy miért harapott szerintem kicsuszott a kezemből mert át akartam venni a másik kezembe és közben megsimogattam a pofiját és így harapott vissza!!Pukizott is akkorát hogy fél óra után is alig tudtunk a szobában megmaradni
2016. okt. 21. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Védekezésképpen büzzentenek a görények, szóval valószínűleg megijedt, nem volt mozgástere, tehát támadt. Ne simogasd, ha kézben tartod, amíg nem tudod biztosan fogni, nem ismeritek egymást eléggé, inkább engedd, hogy az öledben vagy a földön álljon (üljön), és úgy próbáld simogatni. Úgy nagyobb biztonságban érzi magát, nem fog támadásból harapni (ha nem szorítod sarokba).
2016. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem a fiaim közül kettő akkor büzzent amikor csak akar :D Alvás, evés, játék közben. Van hogy naponta többet is.
2016. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!