Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnénk venni egy sündisznó...

Szeretnénk venni egy sündisznót és nem tudom hogy kell őket tartani tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Mivel kell etetni? Milyen játékokat kell neki venni? Akváriumba vagy rácsos ketrecbe kell rakni? Naponta hányszor kell kivenni? Mit kell alá rakni? (Gondoltam a forgácsra) Az olyan kommentelők kíméljenek akik azt írják hogy nem szabad tartani mert védett állat meg stb.

2016. nov. 1. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=t%F6rpes%FCn


Rovarokat, férgeket, macskatápot, esetleg naposegeret eszik. Terráriumban célszerű tartani, a ketrec rácsain felmászik, leesik és megsérül. Minél többet foglalkozol vele, annál kezesebb lesz, de alapvetően éjszakai állat, nappal keveset mozog.

Forgács jó alá, valamint macskaalom kell oda, ahova ürít. Pl a futókerék alá.

a mi süninket csak a futókerék érdekelte, este belement, és reggelig hajtotta. A többivel nem foglalkozott

2016. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tenyésztők honlapján tudsz értelmes infókat olvasni. bár nem mindegyik helyes teljesen, de alapjában jó dolgokat írnak a tartásról. van ahol könyvet is lehet kapni, ott elég egyértelműen kitérnek minden dologra a tartásukkal kapcsolatban:)

én mindenképp terráriumot ajánlok,vagy bútorlapból és plexiből készített helyet. szellőzik mindkettő jól,ha felül nyitott és nem raktok fölé polcot vagy ilyesmit.

méretét tekintve én egy legalább 120x60cm alapterületű terráriumot ajánlok. ezt már be lehet rendezni rendesen, elférnek a felszerelései.ennél kisebbet nem ajánlok, mert nem fér el minden. jó nagy kerék kell neki, fekhelyből is a legnagyobb méret , játékokból is nagy méretű kell ..

etetésnél nagyon fontos,hogy ne hízzon el.nyilván nem kell koplaltatni, de ha elhízik az nagyon nem jó,az életét is lerövidíti rendesen. tenyésztők oldalán van sok útmutatás,hogy mennyi élelmet javasolnak kb naponta. ami még fontos,hogy változatos legyen az étrendje. és én próbálok arra törekedni,hogy olyan dolgokat adjak, amivel a természetben is tud találkozni egy süni. szóval én a macskakaját és társait inkább kerülöm ha tudom.tápot kap néha, de konzervet sosem .

ami még lényeges,hogy tényleg éjszakai állat. nappal nem nagyon fogod látni. felkelteni sem szabad, csak kivételes esetekben. akik napközben is kiveszik meg felkeltik többször, az kb olyan , mintha minket éjszaka keltenének fel és rángatnának ki az ágyunkból játszani. a süni sem örül neki, van egy megszokott ritmusa, ne zavarjuk meg.

ha szeretnénk,hogy előjöjjön kicsit hamarabb,akkor be kell sötétíteni a szobában és várni,hogy kijöjjön .

amire még felhívnám a figyelmet, hogy nagyon érzékenyek a hőre. ha nagyon lehűl a levegő a szobában, akkor hibernálhatja magát.. amiből sajnos nem fog felébredni .úgyhogy ha nincs állandó hőmérséklet a házatokban(mint mondjuk panelokban ahol ki se lehet kapcsolni,egész télen nyomatják) akkor gondolni kell a melegítésére is. melegítőlapok,melegítőlámpák..sok módszer van.

erre télen tényleg oda kell figyelni. 23-25 fokban érzik jól magukat.

ugyanígy nyáron sem szeretik ha túl meleg van.. elég érzékenyek ezen a téren.

[link] itt tudsz bővebben olvasgatni

a felszereléseket is betudod itt szerezni. meg a petnetet és a zooplust ajánlom még, sok hasznos berendezést tudsz megvenni. kereskedésekben nem nagyon vannak felkészülve süniknek való felszerelésekkel(megfelelő méretű kerék pl).

2016. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amúgy a ketrec sem olyan rossz, de sajnos felmásznak róla és beakadhat a lábuk,ami végzetes is lehet. meg sokszor felmásznak és leesnek.. nem érzékelik annyira a magasságot

tenyésztőtől vedd szerintem. kereskedésben sokszor átvernek,fiatalabbnak hazudják az állatot. meg nem is szokott kézhez szoktatva lenni. legtöbb kereskedésbe el is vannak még hízva. rossz nézni amik ott mennek..

2016. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a ketrec jobb mint a terrarium, ha lefeded az also 4-5 racsot, nem tud felmaszni ra. Elonye meg hogy konnyebben mozdithato, jobban szellozik (ennek foleg nyaron van jelentosege, a terrarium elegge fel tud melegedni), konnyebb takaritani. Ha pedig mar hasznalhat futokereket, akkor amugysem maszik a racsra mar.

Etetes: sok hus, keves zoldseg-gyumolcs, kukacok, larvak, napos eger, premium minosegu macskatap, hal

Jatek: cső amiben tud bujkalni, bujozsak amiben tud aludni, szoktak meg adni neki hosszaban felvagott wc papir gurigat de a mienk nem szereti, 4 honapos koratol futokerek

Ketrecbe forgacs, az alomtalcaba macskaalom kell

A ketrec minimum 150x100-as legyen, de minel nagyobb, annal jobb.

Mi csak este vesszuk ki, miutan felebredt (8-9 korul ebred), napkozben nem piszkaljuk.

Mindenkepp tenyesztotol vedd, kisallatkereskedesben dragabb es rosszul is tartjak.

Jah az infralampa fontos neki, mert melegben kell tartani, kulonben hibernalodik es meghal.

2016. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi a f@&szom az a sündisznó?????????????????
2017. aug. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!