Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik tengerimalacot hozzam el?

Melyik tengerimalacot hozzam el?

Figyelt kérdés
Segítsetek, kérlek.:) 3 hónapos lánymalackám mellé szombaton veszek társat, sajnos csak kereskedésből tudom, mert felénk nincs tengerimalacvédő egyesület vagy ilyenek.... ma kinéztem 2t, közülük választok. Egyik 3 vagy 4 hetes lehet nagyon pici, a másik néhány héttel lehet fiatalabb az enyémnél (nőstény mindkettő). Én szivem szerint a kb 2 hónaposat venném meg, sokkal nyugodtabb és nagyon bújós :) vajon van esély hogy elfogadják egymást és jóban legyenek? Megjegyezném hogy a 3 hónapos nősténykém kb 180x50es helyen van elkeritve, szóval a helyhiányon nem vesznének össze :)

2016. nov. 2. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nagyon nehéz megmondani. A 2 hónapos nősténnyel nagyobb rizikót vállalnál, a 3-4 hetessel talán könnyebb lenne az összeszoktatás. A kereskedésnek a legnagyobb veszélye az, hogy rengeteg nőstény már a megvásárlás pillanatában vemhes, ezzel pedig magadat is nehéz helyzetbe hoznád, tehát ha nem szerettél még nagyon beléjük, érdemes tenyésztőtől választani. Egy tenyésztő akkor is visszaveszi a malackát, ha esetleg nem jönnek ki egymással, ugyanezt egy kereskedésben nem tudod megtenni, vagy ha mégis, akkor nem lehetsz biztos abban, hogy ezután jó helyre kerül majd.
2016. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2 hónapos nőstény 100%, hogy vemhes lesz. És nem biztos, hogy a szülés után akár ő, akár a kismalacai életben maradnak. (Sőt lehet, hogy a nőstény valójában hím - ha nem te ellenőrizted a nemi szervét, akkor nem tudhatod, hiszen ismerjük az állatkereskedők "kompetenciáját" ezen a téren...)

Én azért keresnék egy tenyésztőt a közelben. Ha Magyarországon, vagy a határon túl de közel vagy, akkor szerintem mégiscsak megkérdezhetnéd a malacvédőket, sokszor tudnak segíteni a szállításban. Az is lehet, hogy ideiglenesben van malac a környéketeken.

Sok sikert!

2016. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok közel se a határhoz...
2016. nov. 3. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:

És a saját országodban nincs rágcsálómentés? Tenyésztők?

Ezt a mostani malacodat honnan kaptad?


Egyébként online eladós oldalakon, vagy Facebook csoportban is szoktak hirdetni olyan malacokat, akiket ilyen-olyan okból el kell ajándékozni, van közöttük pár olyan is, aki rendesen volt tartva, egynemű társ mellett. Én állatkereskedésből semmiképp se vennék, mert vagy vemhes vagy beteg, vagy mindkettő, és esélyes hogy rövid és drága élete lesz. De ez csak az én véleményem.

2016. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen olyan kereskedésből vegyél, ahol nemek szerint külön vannak válogatva az állatok. én is tudom,hogy a legtöbb kereskedésben együtt tartják őket. de van elvétve 1-2 ahol figyelnek erre már.

mert tényleg megvan a rizikó,hogy vemhes nőstényt sikerül hazavinni.

ha megbízol a helyben ,akkor is inkább a fiatalabbat válaszd,az remélhetőleg még nem vemhes.

annak meg örülök,hogy nagy helyen tartod őket:)) ritkán látni ilyet

2016. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 # vagyok. amúgy van több malis ismerősöm és akinek kereskedésből volt, mindegyiknek lett valamilyen daganatja az évek során:/ úgyhogy én is inkább tenyésztőt javasolnék,ha megoldható. én legutóbb 300 km-t utaztam azért,hogy tenyésztőtől legyen a kisállatom(höri). megéri szerintem 1x utazni,hogy utána évekig egészséges állatod legyen
2016. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A mostani malacomat is onnan hoztam el, 4 hetesen. Nincs a környéken tenyészet vag hasonló :( Én elééggé a szüleimtől függök utazás téren.de nekik sok a meló, nincs idejük ilyen dolgokra..
2016. nov. 3. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!