Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér tartása? Hogyan? Csak...

Egér tartása? Hogyan? Csak tapasztalatokat kérek!

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Linkeket nem kérek a wikipédiáról meg hasonló oldalakról,mivel sokat kerestem,mégsem találtam normális adatot,mindenhol mást írnak

#egér #tartás #egér tartása
2016. nov. 3. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hobbiból akarod, vagy tenyészteni?


Én tenyésztettem őket. Laboratóriumi egérládában, 1 hím és 8 nőstény felállásban. Még nem voltak ivarérettek, mikor a csapatot összeraktam. Az összeállt csapat nem fogadott be később új tagot. Nyilván saját utód maradhatott volna, de a beltenyésztés miatt nem maradt.

Ha a hím elpusztult, a tenyészcsapatot felszámoltam. Ha a nőstények száma 5 alá esett, szintén. Ha a nőstények 8-nál kevesebbet ellettek, szintén.

Önitatóban mindig volt előttük víz, és csak granulált tápot kaptak, mást nem. Forgácson tartottam őket. Sajna büdösek, bármit csinálsz, talán ha naponta takarítanád őket, akkor nem annyira, de a hímek jelölnek a vizeletükkel, rögtön a takarítás után megkezdik.

Ha nem tenyészteni akarod, én 2 v. 3 nőstényt vennék, még fiatalt, ivarérettség előtt, illetve egy alomból, vagy olyanokat, akiket együtt tartottak. Elég verekedősek, és a felnőttek néha nehezen fogadják már el egymást. A nőstények nem olyan büdösek, mint a hímek, szóval ha hobbira kell, legyen egy lánybanda.

Egyedül nem jó tartani őket, nagyon társasak. Az összeszokott csapatban a nőstények közösen nevelték az összes kölyköt.

2016. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :D Csak tartanám őket. Még jöhetnek a válaszok
2016. nov. 3. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Nekem voltak egereim, patkányaim (èn a patkányokra szavazok) is.

Vettem nekik műanyag tárolót aminek a teteje volt nyitható, ez azért jó, mert nem szóródik ki a forgács. Fontos, hogy olyat vegyèl amit nem tud szétrágni. Legyen elèg helye futkározni, legyen egy kis háza ahová el tud bújni aludni. Itatót sem árt neki felszerelni. Èn vettem neki külön kajástálat is, jobb mint az alomba szórni a kajáját. Adhatsz neki almát is, meg gyümölcsöket. Ha sokat foglalkozol vele akkor elvan egyedül, két ellenkező neműt ne rakj össze ha nem akarsz egérfarmot! :)


Off: egyébkènt a patkánnyal jobban jársz, okosak, szobatiszták. Nekem pl.kint voltak a szobában, wc-zni meg az alomba jártak. Bár begyűjtögettek maguknak nèha ezt-azt a házba. :D taníthatóak is, èn amikor hívtam őket szaladtak hozzám. Mondjuk ehhez sokat kell foglalkozni velük.

2016. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!