Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1 hörcsögnek vagy 2 tengerimal...

1 hörcsögnek vagy 2 tengerimalacnak tényleg ugyanannyi hely kéne?

Figyelt kérdés

beléptem több rágcsálós csoportba.

az az érdekes,hogy 1 db aranyhörcsögnek 100x50cm helyigényt írnak. ugyanennyit mondanak 2 db tengerimalacra is,hogy 100x50cm-es ketrec tökéletes neki..

valahogy nehezen tudom elképzelni,hogy tényleg ugyanannyi hely kéne 2 tengerimalacnak , mint egy hörcsögnek. a malacok jóval nagyobbak és ketten is vannak.

a malacos helyigényt nem tartom reálisnak.. szerintetek? mi az igazság,mekkora helyen kéne tartani őket?


2016. nov. 4. 08:55
 1/8 A kérdező kommentje:
pontosítok, szoktam még a 80x50 cm méretet olvasni a hörcsögre és a malacra is. de akkor is ugyanannyi.. nem hiszem el,hogy ez jól van így
2016. nov. 4. 09:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aranyhörcsög minimum élettere 80•50 cm

De egyértelműen a 100•50 cm-t ajánlják,mivel minél nagyobb,annál jobb.


Egyébként a höris csoportnak én is tagja vagyok,ha kérdésed van,Írj bátran! :)

2016. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

még csak gondolkozok állaton,ezért beléptem a legtöbb csoportba. a hörcsög és a tengerimalac maradt fent a rostán :D

2016. nov. 4. 09:22
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit hogy én nem értem a tengerimalacokhoz,de én se tartom reálisnak a méretet.


A múltkoriban a helyi szaporító kisállatkereskedésben két tengerimalac egy kb. 120•100-as ketrecben volt

2016. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

100*50 a minimum két malacnak, 120*60 az ideális.

Ezek azok a méretek amik könnyen hozzáférhetőek a boltokban. Ennél nagyobbak általában horror áron vannak.

Lehet otthon is gyártani nagyobbat, de macerásabb a takarítása, és ha egyszer valamelyik malac összeszed egy élősködőt a szénából vagy a forgácsból, mehet a kukába az egész fa vagy pozdorja aljazat.

Ideális az lenne, ha nálunk is kaphatóak volnának az Amerikában népszerű műanyag rácsos elemek, amikből tetszőleges méretű és alakú ketrecet lehet csinálni, de ilyen nincs itthon, behozatni meg rohadt drága. A legtöbb lakás pedig elég kicsi ahhoz, hogy a malacoknak egy külön sarkot válasszanak le, és mivel nem szobatiszták, nem rohangálhatnak csak úgy a lakásban. Ezért szokták javasolni, hogy naponta-kétnaponta engedjük ki a malacokat, hogy kimozoghassák magukat.

Dióhéjban ennyi.

2016. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ:)

azokat a c&c elemeket én is ismerem,tényleg jó lenne lehetne itthon is venni normál áron:(

2016. nov. 4. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően a hörcsög mozgásigénye nagyobb, mint a malacé, de attól még a 100x50 cm vicc két malacnak. Egynek is. Sokkal nagyobb helyre lenne szükségük, minimum 1-2 négyzetméterre.. hörcsögnek ideláis a 100x50 cm. Csak Magyarroszágon a többség tojik az állatok igényeire.
2016. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dev9 ***** válasza:
55%
tengerimalacot egyedül TILOS tartani,minimum kettőt kell és 2 malinak a 120x60as ketrec az ajánlott MINIMUM persze minél nagyobb annál jobb :D a hörcsögnek véleményem szerint azért elég a kisebb mint 100x50 ha van bent kerék neki.A hörcsög inkább egér,a malac inkább malac,tehát a hörcsöggel lehet játszani meg van mozgás igénye még a malac az inkább csak zabál meg pihen minimális a mozgás igénye (saját tapasztalat) :D
2016. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!