Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög,...

Dzsungáriai törpehörcsög, aranyhörcsög vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Melyik a legbarátságosabb/legkönnyebben kézhez szoktatható?

Melyiket ajánljátok leginkább? Tapasztalatokat várok.



2016. nov. 11. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindhárom közül volt már pár állatom, és őszintén szólva a tengerimalacot ajánlom. Az összes malacomat (még azt is amelyiket bántották a kereskedésben a többiek) könnyebben kézhez lehetett szoktatni, mint bármelyik hörcsögömet.

A hörcsögök nem igényelnek nagy törődést, mármint olyan szempontból, hogy nem kell őket különösebben szeretgetni, van amelyik nem is szereti kis korától kezdve, ha simogatják, ha kézbe veszik... Függetlenebbek, jobban elvannak magukban, mint a malacok.

Ezzel szemben a tengerimalacok igenis igénylik hogy kivegyük őket, hogy simogassuk, hogy foglalkozzunk velük, stb. Nagyszerű társak, van olyan ismerősöm aki egy kisebb "kutyushoz" hasonlítja őket. :)


Mindehhez még hozzá tenném, hogy amíg a hörcsögöket egyedül kell tartani, mert nagyon territoriális állatok, addig a tengerimalacok esetében egyszerre akár 3 malac is remekül megfér egymás mellett. Az egyik malacomat jó egy évvel a másik után vettem, egyszer se verekedtek össze, nagyszerűen kijönnek a mai napig. :)

2016. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk dzsungáriai volt, az nem igazán maradt kézben. Ha követtük mindig mehetnéke volt. :D

Ahogy én láttam ismerősöknél, a tengerimalac a legjobb erre a célra, plusz tovább is él.

2016. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még egy voks a tengerimalacra! Nekem is volt aranyhörcsögöm,dzsungim,sőt degum is.. De leginkább a degut és a tengerimalacot szerettem tartani. A hörcsög eléggé magának való állatka,viszont a malacka tényleg igényli,hogy törődj vele. Valamint ahogy az utolsó írta, tovább is élnek,ami plusz pont,szerintem.
2016. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És tengeri malackából van több fajta is? Pl méret, szőr stb alapján gondoltam

2016. nov. 11. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem úgy vannak hörcsögjeim(külön tartva mielőtt beleköt valaki),hogy mellette van cica,kutya akiket tudok simogatni és szeretgetni.

ha csak hörcsögöm lenne,akkor elég hiányérzetem lenne ilyen téren.

nyilván velük is lehet játszani meg simogatni őket, de nem mindegyik hörcsög szereti.+ éjszakai állatok,úgyhogy nappal nem is látod őket.

én inkább a tengerimalacot javaslom a leírtak alapján. őket inkább tudod simogatni és kivenni is egyszerűbb. párban kell tartani őket. + 1 előny,hogy jóval tovább élnek,mint a hörcsög

2016. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt mind 3 :)

Dzsungáriaiak kis szemetek :D harapós, hiperaktív dögök voltak :)


Szíriai: 1 darabom van most, gyönyörű, szelíd... ma voltam vele állatorvosnál mert koli fertőzést kapott :( 4000 forint volt egy k*** inkejció ami 25km-el arrébb lévő városban csak 1000 forint lett volna, na mindegy

Aranyhörcsögben az a jó, hogy lehet egyedül tartani


Tengeri malac már társas, nagyobb, sürübben kell takarítani, zajos is tud lenni amikor visítanak :D


Ha kihívást akarsz akkor ajánlom a patkányt :)

de abból is 2-őt kell tartani

2016. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, több fajta tengerimalac is létezik. A hagyományos, rövid, egyenes szőrű malacok mellett vannak pl az abesszín malacok, akik konkrétan úgy néznek ki, mintha nagyon csúnyán összevesztek volna egy fésűvel.:) Vannak kopaszok, hosszú szőrűek is, és olyanok is, amiknek bundája egy kis plüssmackóéhoz hasonlatos, ez a teddy. Persze kereskedésekben legtöbbször olyanokat találhatunk, amik inkább abesszín-rövid-hosszú szőrű keverékek, fajtatiszta tengerimalacot tenyésztőknél lehet beszerezni. Sokféle színűek lehetnek.

Saját tapasztalat, hogy egy fekete-fehér szőrű malacnak az idő múlásával elkezdhet beszürkülni a bundája. :)

2016. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom a gemon.ro-t, mindent megtudhatsz a malacokról,és tartásukról. :)
2016. nov. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2016. nov. 12. 06:17
 10/13 anonim válasza:

Nekem van Dzsungáriai törpehörcsögöm (több nem volt csak az, de az még él!)

Előnyei:

Cuki

Játékos

Hetente egyszer kell tisztítani

Leget simizni

Könbyen utaztható

Nem büdös

Hátrányai:

Harap

Nem lehet kivenni a ketrecből

Hangos este

Kb. ennyi.

Ja még valami: ha még csak két hetes akkor még lehet párba, de utánna nem.

Kb. Egy hónapos korában kezd el harapni.

De nagyon barátságos ha minden nap beszélsz hozzá simized, de kivenni nem ajánlom mert bemehy valahova ott pusztul el.

Remélem segíthettem!

2016. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!