Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállat választás. Törpenyúl,...

Kisállat választás. Törpenyúl, hörcsög, tengeri malac vagy egyéb?

Figyelt kérdés

Gyerekek szeretnének valamilyen állatot. Tájékozódni szeretnék:

- tűri, ha a gyerek a kezébe veszi (6-8 évesek)

- ha rendesen takarítjuk, nem büdösek

- éjjel csendben vannak

- viszonylag kis helyigényű

- nem érzékenyek, nem betegesek

- havi szinten a fenntartásuk aránylag olcsó


Ami még fontos, bírja a szállítást, utazást, mert gyakran járunk vidékre és annyi időre nem lehet otthon hagyni.


Köszönöm, ha segítetek, még soha nem volt dolgom kisállatokkal.


Ja és kutya, macska, hüllő kizárva.


2016. nov. 13. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Achátcsiga
2016. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Miért szernétek állatot? A gyerekek akarják, vagy ti lepnétek meg őket?
2016. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

A horcsogok torekenyek, rovid eletuek, nehez orvost talalni nekik.

A nyulak rettentoen ijedosek, es egyes peldanyaik betegesek lehetnek, nem gyereknek valoak.

A goreny harapos tud lenni, nem javaslom.

A patkanyok szivosabbak fizikailag es eleg ertelmesek is.

A tengerimalacok is jobban birjak a kikepzest, de nem tudok rola, hogy alomra szoktathatoak lennenek.

A macska jo, es a kutya is, mert viselik az utazast, allatorvost barhol kapni nekik, kezbe lehet oket venni.

2016. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Hörcsög nem jó akkor, mert éjszakai állat, nappal alszik éjjel nyüusög tekeri a kereket, stb. Éjjel aktív, játszik, és lehet, hogy a gyerekek unalmasnak vélnék ezért.


Nyúl: Az csendes, nappal ébren van, este alszik, rászoktatható a nyúl wc-re, nem büdös, pelletet-forgácsot ajánlok hozzá, de nagy ketrecet igényel 100x 50x 60 cm, kb egy nyuszira. Etetése kifizethető egy átlagos családnak, játszani jó vele, szeretik a gyerekek, de mint minden díszállatnak megvan a maga kényes pontja, pl. nem bírják a huzatot, és a bélrendszerük kényes pont, a foguk koptatni kell, fogkoptatót vegyetek, önitatót, friss vizet minden nap, búvót vagy függőágyat esetleg, és nyúltáp, de nem olyan gagyi, mint amiknek a dobozán rajta van a tengerimalac, csincsilla, hörcsög figura tele kukoricával, azt bem bírja az érzékeny belük. Kifejezetten nyuszi táp. Száraz kenyér nem jó a belüknek, hízlal is! Fiút fiúval, lányt lánnyal tartsatok, ha kettőt akartok, a szaporulat elkerülése érdekében.


Tengerimalac: Nagyon társas lény, egyedül depis lesz, étvágya csökken, lefogy és elpusztulhat, ez jellemző. Nagyon kényesek, a C vitamint pótolni kell nekik cebion cseppel az önitatóba, és kifejezetten tengerimalac tápot ehetnek. Magas C vitamin tartalmú ételekre van szüjsége. K betüs zöldségeket, (puffasztót) nem, se krumplit, se salátát (boltit nem, a permetszer miatt, mert hiába mosod meg, beszívja a levele), se száraz kenyér, se mosatlan növények, mert megfostosodik, elpusztul. Nappal ébren van, éjjel alszik, hangja van, ui ui-zik ha éhes-szomjas, vagy ha zörgetsz egy zacsot, viszonylag korán kelő, és muttyog. Wc-re nem szoktatható, nagyon pisiszagú tud lenni, ha nincs gyakran-időben takarítva, talán egy fokkal drágább is a tartása, a körmeit vágni kell, almozás pellet-faforgács, nagy ketrec kell nekik is, mert nagy a mozgásigényük, huzatot nem bírja, sem a hőséget, és sokkal érzékenyebb a nyúlnál, könnyen lehangolt állapotba kerülhet, már eleve a magány is ezt okozza. Egyes országokban kizárólag társsal együtt adják el, és egyedül nem is tartható, nem szabad szaporítani, aki nem tenyésztő, az nem kéne ellesse. A vemhességi toxiózis is végezhet vele, ha pedig 1 éves kor felett vemhes lesz, akkor legtöbb esetben képtelen megelleni, a medencecsontja nem tágul, összecsontosodik erre a korra ha nem szült, elpusztul. Kb. 6-7 évig él, lányt-lánnyal, fiút-kisebb fiúval kell tartani, nehogy a fiúk összeverekedjenek. Fogkoptató, széna, tengerimalac táp, víz+C vitamin cebion csepp vagy Béres csepp kell...


Én a törpenyuszit ajánlom, vagy a lógófülűt, szerintem sokkal igényesebbek. Kezdőknek jobb is minden szempontból, a tengerimalac kényesebb. A hörcsöggel meg nem nagyon lehet mit kezdeni egy gyerek számára, főleg, hogy éjszaka aktív, nappalt átalussza, csak egyedül szabad tartani.

2016. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

A görény ivartalanítás után is büdös, harapós, húsevő, problémásabb a tartása a növényevőknél.

Patkány harapós, mint az írták is.

Csincsilla kényes, magas ketrecet igényel, mint a mókus is.

Papagály, ő zajos, tehát a feltételeidnek nem megfelelő...

Egérrel nem tudnak mit kezdeni...

Terrarisztikát szerintem ne zárd ki, az ékszerteknős szerintem jó lenne, esetleg akvarisztika pl. guppik...

Tengerimalac kényes, társas lény

Nyúl szerintem az lenne a megfelelő nektek

Hörcsög azt unalmasnak éreznék, egyedül szabad tartani, mert verekedős.

Nyuszit vegyetek, én ezt tanácsolom!

2016. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac pláne ilyedősebb, lásd a tengerimalac. gemon.ro oldalán
2016. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Talán le leszek pontozva, de én 6-8 éves gyereknek nem adnék állatot. Csak abban az esetben, ha én, mint szülő vágynék egy kis kedvencre, és magamra vállalnám ennek az anyagi és időbeli vonzatait, és emellett bevonnám a gyerekeket is az állattal való foglalkozásba.


Azok alapján amit leírtál, nem igazán tudnék nektek semmilyen állatot se ajánlani, mert egyikre se teljesül az összes kritérium.

Utaztatást, környezetváltozást pl. a kisemlősök nem igazán bírják. Persze egyszer-egyszer belefér egy hosszabb út, de semmiképp se rendszeresen, az nagy stressz nekik. Gyömöszölést szintén nem szereti egyik állat sem, max. a jólnevelt kutyák tűrik el. Kisállatnak pedig nagyon könnyű súlyos sérülést okozni egy rossz mozdulattal. Hogy mennyire beteges az állat az nagyrészt genetika, persze tartástól is függ, de egy hörcsögre is "ki lehet dobni" több tízezer forintot, ha orvoshoz kell vinni. Szóval az orvosi költségekre fel kell készülni.


Szerintem jegeljétek még ezt a dolgot egy pár évre. 6-8 éves gyerek amúgy is csak azért akar állatot mert valakinél/valahol látta és "jajdecuki", de az ellátásában már nem akar részt venni, nem is várható el tőle. Ha nagyobb korukban is akarnak, akkor fontoljátok meg.

2016. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és a Degu is szeret ugrálni, magas ketrec ajánlott neki, mint a Csincsillának... Nyúl vagy tengerimalac közül válasszatok.
2016. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk az is igaz, amit az a hozzászóló írt, hogy jegeljétek még a dolgot, mert ilyen kisgyereknek nem való még állat... Valóban könnyen ráunhatnak, és ez ilyen 6-8 éves korban, sőt később is gyakori, hogy a szülőkre hárul a feladat, és az állatok egészsége tőletek függ a legnagyobb mértékben, főleg, ha mégsem tudtok rá pénzt áldozni, és a gyerekek ha beetetik valamivel az állatot, ami nem jó neki, vagy agyon dögönyözik, akkor a kisállat elpusztul.
2016. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

A gyerekek szeretnének, de engem is meggyőztek:) Tisztában vagyok vele, hogy a gondozásuk főleg rám hárulna, a kezdeti lelkesedés után még inkább.

Szóval eddig a nyuszi a befutó.

2016. nov. 13. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!